20.04.21 р
МАТЕМАТИКА
Таблиця
множення числа 7.
Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити
всі завдання, які є в конспекті письмово та усно.
Тема.
Таблиця множення числа 7. Обчислення значень виразів на дві дії різного
ступеня.
Мета:
ознайомити учнів з таблицею множення числа 7; формувати вміння розв’язувати
задачі; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне
мовлення, творчі здібності; виховувати уважність.
Обладнання:
конспект, підручник, унаочнення по темі, таблиця множення на 7, казковий герой – Їжак.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Дзвоник знов сигнал нам дав:
Працювати
час настав!
Тож
і ви часу не гайте,
Працювати
починайте.
ІІ.
Актуалізація опорних знань
1.
Перевірка домашнього завдання.
Перевірка знань роботи з годинником.
2. Усна лічба
Гра «Мовчанка»
12: 6 = (2) 30 : 6 = (5)
24 : 6 = (4) 48 : 6 = (8)
42: 6 = (7) 36 : 6 = (6)
54 : 6 = (9) 18 : 6 = (3)
Гра «Угадай приклад»
-
Картка з відповіддю із таблиці множення числа
6, діти мають згадати приклад.
-
(12, 18, 24, 30, 36, 42, 48, 54)
6 · 2 = 12 6 · 4 = 24
6 · 6 = 36 6 · 8 = 48
6 · 3 =18 6 · 5 = 30
6 · 7 =42 6 · 9 = 54
Усне розв’язування
задачі.
-
Дівчинка купила 15
зошитів у клітинку і 5 зошитів у лінійку. У скільки разів більше зошитів у
клітинку купила дівчинка?
3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням.
-
Числа 6,
12, 18, 19, 24, 30 , спишіть їх каліграфічно у зошит. Визначте, яке
число зайве і підкресліть його. Потрібно пояснити, чому воно зайве. (Число 19 зайве тому, що воно непарне, а всі
інші парні, і тому, що кожне наступне число більше від попереднього на 6.)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-
Сьогодні на уроці
ми складемо таблицю множення
числа 7.
-
Здавна число 7
уважали священним і щасливим числом. Згадайте, в назвах яких казок згадано
число 7 («Білосніжка і сім гномів», «Вовк
і семеро козенят», «Казка про мертву царівну і сім богатирів»)
-
А чи знаєте ви такі
прислів’я?
Сім разів відміряй, один – відріж.
Семеро одного не чекають.
Майже, всім вам відомі такі вирази:
7 чудес
світу, 7 днів тижня,
7-ро одного не чекають,
7 нот, 7
кольорів веселки,
Вовк та
7-ро козенят.
Скільки
сімок ми згадали?
(7+7+7+7+7+7=42)
-
Як називаються числа при
додаванні? (Доданок, доданок, сума)
-
Чим цікавий цей вираз? (в ньому всі доданки однакові)
-
А як по іншому його можна
записати? (множенням: 7 · 6)
-
А якби серед сімок була одна “5”.
Чи можна його було б замінити множенням?
(Ні)
-
Чому? (бо множення - це додавання однакових доданків)
-
Ми сьогодні продовжимо
знайомитись з табличним множенням і складемо наступну таблицю.
-
Хто здогадався, яка це буде
таблиця? (Таблиця множення числа 7)
-
І ми не тільки складемо таблицю
множення 7, а й будемо знаходити значення різних виразів, порівнювати їх і
розв’язувати задачі.
ІV. Вивчення нового матеріалу
-
1)Складання таблиці множення на 7 за сталим першим
множником
-
Скільки
буде 7 · 2? (14)
-
Чому?
(7+7=14)
-
Скільки
буде 7 · 3? (21)
-
Чому?
(7+7+7=21)
-
Скільки
буде 7 · 4? (28)
-
А
чому? (бо 7 +7+7 +7 =28)
-
Скільки
буде 7 · 5? (35)
-
Чому? (7 +7 +7 +7 +7 =35)
-
Скільки
буде 7 · 6? (42)
-
Чому?
(7 +7 +7 +7 +7 +7 =42)
-
Скільки
буде 7 · 7? (49)
-
Чому? (7 +7 +7 +7 +7+7+7 =49)
-
Скільки
буде 7 · 8? (56)
-
Чому?(7+7+7+7+7+7+7+7=56)
-
Скільки
буде 7 · 9? (63)
-
Чому?
(7+7+7+7+7+7+7+7+7=63)
Первинне закріплення
-
Учні,
уважно розгляньте таблицю множення числа 7.
-
Що
цікавого ви помітили? (Що кожен наступний
результат таблиці множення відрізняється від попереднього на 7.)
-
Які
рівності вам знайомі?( 2·7=14,
3·7=21, 4·7=28, 5·7=35,
6·7=42)
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1.
Робота в зошитах. ( письмово)
-
Нагадую
учням писати акуратно, користуватися таблицею множення числа 7.
7 * 2 – 2 = 7* 6 + 7 *8 =
7 * (6 : 2) = 7 * 9 – 25 =
7 * 4 +2 = 7 * 7 – 7 * 5 =
21: 3 * 5 = 39 + 7 *8 =
-
Переходимо до виконання наступного завдання.
Поставити
знаки( ˃ ˂ =) між виразами.
2 *7 7 * 2 7 * 7 50
7 * 2 7 +
7 35 : 5 20 : 5
7* 9 56
3 * 7 3 * 6
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись,
Руки вгору, руки в боки
Вище руки підніміть,
А тепер їх опустіть,
І спокійно опустіть.
Плесніть, діти, кілька
раз.
За роботу, все гаразд!
2.Робота над задачею (усно)
-
Якщо рік високосний, то у лютому рівно 4
тижні. Скільки днів у лютому?
-
Про що йдеться у задачі? (Про лютий місяць)
-
Скільки тижнів у лютому? (У лютому 4 тижні)
-
Скільки днів має тиждень? (Тиждень має 7 днів)
-
Про, що запитується у задачі? (Скільки днів у лютому?)
-
Знаючи, що один тиждень має 7 днів, а у
лютому рівно 4 тижні, то можемо знайти? (Скільки
днів у лютому)
-
За допомогою якої дії ми це дізнаємося?
(За допомогою дії множення)
-
Отже, яка дія?
7 * 4 = 28 (дн.)
-
Яка буде відповідь до задачі? (Відповідь: у лютому 28 днів.)
3.Робота
над задачами (письмово)
1)Маса однієї індички становить 5 кг.
Скільки важать 7 таких індичок?
2)Олесь купив 7 зошитів по 3 грн і
ручку за 4 грн. Яка вартість покупки?
V. Підсумок уроку.
-
Яку таблицю множення ми вивчили
на сьогоднішньому уроці? (Таблицю
множення на 7)
-
Які завдання ми виконували?( Задачі, вирази)
VІ. Домашнє завдання
Вивчити таблицю множення числа 7.
https://www.youtube.com/watch?v=7_wfLjk1c7s
УКРАЇНСЬКА МОВА
Досліджуємо
мову твору.
Підручник
с. 73.
Завдання
1( усно)
Завдання
2 ( усно)
Завдання
3 ( письмово). ПРИГАДАЙ! Що таке корінь? Як позначається корінь? ( Корінь – це спільна
частина споріднених слів)
Завдання
4 ( письмово) ПРИГАДАЙ! Що таке синоніми? Ми говорили на попередніх уроках.
Завдання
5( письмово).
Завдання 6 ( усно)
Поясніть значення виразу: затамувати дух.
варіанти
відповідей
втратити бадьорість, віру в свої сили.
припинити дихати від сильного хвилювання.
дуже сварити.
Поясніть значення виразу: дати духу.
варіанти
відповідей
втратити бадьорість, віру в свої сили.
припинити дихати від сильного хвилювання.
дуже сварити.
Поясніть значення виразу : дух упав.
варіанти
відповідей
втратити бадьорість, віру в свої сили.
припинити дихати від сильного хвилювання.
дуже сварити.
ЯДС
Подорожі в минуле України.
Підручник с. 86
Завдання 1 – 3 ( усно)
https://www.youtube.com/watch?v=cV6vuj3EVYU
Золоті Ворота в Києві.
Кожум'яки — історична місцевість. Простягається вздовж вулиць Кожум'яцької, Воздвиженської (частини вулиці) і Дегтярної. Назва — від ремісників-кожум'як, які населяли її з часів Київської Русі. Увічнена в давній легенді про Микиту Кожум'яку, який урятував киян від загибелі, здобувши перемогу у двобої зі змієм-людожером (символ кочовиків — ворогів Русі).
ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ
Аплікація « Котики – воркотики – це вербовий цвіт.
https://www.youtube.com/watch?v=DHF1Xv1TpVM
Комментариев нет:
Отправить комментарий