21.04.21 р
МАТЕМАТИКА
Таблиця
множення числа 7.
Підручник
с.118 – 119.
Користуючись конспектом уроку ( конспект
додається нижче) зробити всі
завдання, які є в
конспекті письмово та усно.
Тема. Таблиця множення числа 7. Знаходження значень виразів на дії різного
ступеня. Порівняння виразів. Розв’язування
задач.
Мета: Формування ключових компетентностей : вміння вчитися
–організовувати своє робоче місце,планувати свої дії ;доводити роботу до кінця;
загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно
висловлюватися в контексті змісту; соціальної – проектувати стратегії своєї
поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з
різними партнерами в групі; громадянської– усвідомлення своєї належності до різних елементів природного, етносоціального й соціально-культурного середовищ; здоров’язбережувальної- володіти
навичками особистої гігієни і
самообслуговування; предметних компетентностей
- ознайомити учнів із таблицею
множення числа 7;
формувати
вміння розв'язувати задачі; розвивати обчислювальні навички,
логічне мислення, математичне мовлення, творчі
здібності», виховувати уважність.
Обладнання:
таблиця множення числа 7, картки з ілюстраціями предметів.
Тип
уроку: засвоєння нових знань, умінь та навичок.
Хід уроку
ІІ.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
МОМЕНТ
Кличе дзвоник на урок,
Дітвору веселу.
Тож часу не гаємо,
Та урок свій починаємо.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.
Перевірка домашнього завдання
Робота над прикладами в зошитах. ( письмово)
69 – 6 · 7 37 + 6 · 6
(22 + 8) : 6 (54 – 18) : 6
(48 – 24) : 6 48 : 6 + 6 · 9
3. Усне розв'язування задач
1) Дівчинка купила 15 зошитів у клітинку і 5 зошитів
у лінійку. У скільки разів
більше
зошитів у клітинку
купила
дівчинка?
2) У дитячий садок привезли 40 кг яблук, що на 8 кг
менше, ніж груш. Скільки
привезли
груш?
3) На 30 грн купили 6 однакових книг. Яка ціна
однієї такої книги?
4) За 6 однакових альбомів заплатили 24 грн. Яка
ціна одного такого альбому?
4. Гра «Не зіб’юсь».
- Назвати
числа від 1 до 60. При цьому, замість числа, яке ділиться на 6 казати
«не
зіб’юсь».
5.
Хвилинка каліграфії
-
записати числа, які є добутками числа 7( 14, 21, ….. і т.д.)
ІІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОТІ УЧНІВ.
ПОВІДОМЛЕННЯ
ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
-
Дорогі, діти! Сьогодні в нас незвичайний
урок математики. Ми вирушаємо з вами до країни Уявляндії, де будемо придумувати
небувалі історії вже з відомими нам героями.
-
Сьогодні
на уроці ми з вами пригадаємо вивчені таблиці множення і
ознайомимося з таблицею множення числа 7.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.
Робота за підручником (с.
118 - 119)
Завдання 1. Усне виконання завдання
Завдання 6. ( письмово)
Гра
«Подорож до країни Уявляндії».
«Уявіть собі!»
1 - Буратіно
2 – лебідь
3 -
верблюд
4 - стілець
5
- яблуко
6 - чайник
7 - прапорець
8 - окуляри
9
- кит фонтан
0 – бублик
-
Утворити приклади за уявою і розв’язати
їх. ( ПИСЬМОВО)
Прапорець(7) з чайником(6) кипів, що аж на стільчик(4) лебідь(2) сів.
(7*6=42)
Верблюд(3) прапорця(7) забув, лебідь(2) Буратіно(1)
ущипнув.
(7*3=21)
Яблуко(5) на прапорці(7) стояло, верблюду(3) ручкою
махало(5).
( ……….)
Лебідь(2) взяв прапорця(7), Буратіно(1) став біля
стільця(4).
( ………….)
Прапорець(7) з прапорцем(7), стільчика(4) з китом(9)
шукали.
( …………..)
Кит(9) з прапорцем(7) ниряв, чайник(6) верблюда(3)
шукав.
( ……………..)
На стільці(4) прапорець(7) лежав, лебідь(2) здаля
окуляри(8) вдягав.
( ……………)
Прапорець(7) і окуляри(8), яблуко(5) з чайником(6)
чекали.
( …………….)
Самостійне
виконання завдання . ( ПИСЬМОВО)
6 * 7 – 4 *4 = 48 : 6 + 7 * 7
56 – 54 : 6
= 4 * 10 : 5 – 5 =
( 90 – 54):
4 = 79 : 1 – 7 * 10 =
2.
Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1.
Порівняння виразів( письмово)
2.
Робота над задачами( письмово)
Ховрашок з'їв 9 горошин, а хом'як - у 7 разів більше. Скільки всього горошин вони з'їли разом?
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
- Що нового дізналися на уроці?
-Для чого ми це робили?
-Що допомогло вам швидко
запам'ятати таблицю?
-Який настрій у вас
після уроку?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Закріпити таблицю множення числа 7.
УКРАЇНСЬКА
МОВА + УКРАЇНСЬКА МОВА
Галина
Вдовиченко, Чорна – чорна курка.
Підручник
с. 74 - 75, читати продовження уривку з казки « Чорна – чорна курка»
Завдання
1 ( усно)
Завдання
2 ( письмово)
Завдання
3 ( усно)
Завдання 4 (
усно)
Завдання 5,
6, 7 ( письмово)
Опрацювати тести. ( усно)
1.Хто в курнику прокидається першим?
Гуска
Гусак
Чорна курка
Біла курка
2.Як ставляться гусак та гуски до чорної
курки?
Захоплюються нею
Засуджують її
Їм байдуже
3.Про що мріє біла курка?
Вирости і нести яйця
Вирости і літати
Вирости і робити відкриття
4.Про що мріє чорна курка?
Вирости і нести яйця
Літати і розповідати історії
Обстежувати територію, шукати, вишукувати
5.Як відреагував Бровко , коли побачив
чорну курку на горісі?
"Що ти там поробляєш, куцохвоста?"
"Добре, що ти так високо вилізла."
"Так, молодець, кури живуть на горіхах."
6.Як називають товаришки чорну курку?
Оповідачка-вигадниця
Шукачка-винахідниця
На дерево-видряпальниця
7.Що запам'ятала чорна курка, коли її
несли з базару додому з іншими,
купленими курчатами?
Гусака і гуску
Річку, і кладку, і камінці у воді
Бровка
8.У чому несли додому, куплених на
базарі курчат?
У торбі
У кошику
У коробці
ЯДС
Екскурсія – спостереження за природою.
Користуючись конспектом уроку ( конспект
додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно
Тема. Урок – екскурсія. Спостереження за явищами природи навесні.
Мета : у ході спостережень
виявляти характерні ознаки весни в живій і неживій природі; установлювати
причинно-наслідкові зв’язки; учити самостійно висловлювати припущення, робити
самостійні висновки після власних спостережень;
розвивати вміння зв’язно
висловлювати свої думки , розширювати і впорядковувати пізнавальний досвід
дитини, мислення,увагу;
виховувати любов до краси світу, бережливе ставлення до тварин,
природи.
Обладнання: відео, ноутбук ,
фішки,ілюстрації птахів, рослин,весни.
Тип уроку:
урок-екскурсія(заочна).
Очікувані результати: учні висловлюють аргументи
, що до причини змін у живій природі навесні.
Хід уроку
І.Організація
класу.
ІІ.Фенологічні
спостереження
-
Яка пора року ?
-
Які зміни відбуваються в природі?
-
Який місяць, число?
-
Тепло чи холодно надворі?
-
Чи були опади сьогодні?
ІІІ.Мотивація
навчальної діяльності
1.Відгадування загадки
Привітанням журавля
Я пробуджую поля,
Небеса і ручаї
Та заквітчую гаї.
Відгадайте, хто вона,
Ця красуня чарівна? ( Весна.)
ІІ. Повідомлення теми
і мети уроку.
- Сьогодні у нас , діти, незвичайний урок. Ми з вами вирушимо на екскурсію до весняного лісу, але так як ми
далеко від нього, то ця екскурсія буде заочною. А допоможе нам перенестися в ліс ваша уява. То чи готові вже вирушати?
- Під час екскурсії ваше завдання спостерігати за явищами природи навесні .
ІІІ. Актуалізація
опорних знань.
3.1.Бесіда.
-Пригадайте , діти, що таке явища
природи? ( це зміни в природі)
- Ви повинні допомагати один одному, працювати разом над спільними
завданнями.
3.2.Правила поводження
у природі
ІV.
Засвоєння нових знань, умінь і навичок.
1. Ознаки весни та весняні
явища
Зійшли сніги, шумить вода,
Земля вже квіти викидає,
Буяє трава молода.
Все мертве оживає.
Коли, діти, це буває? (Навесні.)
-
У
якому місяці більше струмків: у березні, квітні чи травні?(Відповіді дітей).
-
Чому?
-
Які
весняні прикмети та поговірки ви знаєте?
1.
Перший
весняний грім – на тепло.
2.
Багато
хрущів весною – на засуху.
3.
Дощ
і сонце навесні – луки травами рясні.
2. Робота в парах
Завдання
- Дослідити, які зміни відбулися у неживій
природі навесні, як вони зв’язані між собою. Описати сніг, довготу дня,
температуру повітря, опади, грунт, водойми.
Завдання
Розглянути ілюстрації
,визначити назви рослин. У якому стані перебувають рослини з приходом весни.
Фізкультхвилинка
А)
Гра « Літає – не літає »
Я
буду називати різних птахів, інші предмети, а ви ті предмети, що літають,
показуєте помахом рук. ( Горобчик, дерево, шпачок, травичка, дятел,
квітка, зозуля, сонечко, синичка, кущик, пеньок, ластівка, хата, журавлі, небо,
сорока, вода).
-
Назвіть
птахів . На які групи розділили птахів?
3.Презентація
виконаних завдань
4.Перегляд
відео « Які ознаки весни?»
https://www.youtube.com/watch?v=jKbKYTw_YcY
- Які зміни в
природі відбулися з приходом весни ?
-
Як ви вважаєте, що вплинуло на ці зміни в природі? (Потепління).
5.Бесіда про
первоцвіти
- Які первоцвіти
знаєте ?
- Де вони
ростуть ?
А) Перегляд відео « Первоцвіти – перші посмішки
весни»
Б) Виготовлення лет бука « Первоцвіти»
https://www.youtube.com/watch?v=bFg3FI9RiKk&t=3s
6.Перегляд відео « Птахи навесні »
https://www.youtube.com/watch?v=zsymqbF5nJg&t=4s
- Як поводяться
птахи з приходом весни?
- А як живеться
птахам взимку ?
7.Годування птахів
- Підемо на
подвір’я і перевіримо наші годівнички.
- Що потрібно
класти до годівничок ?
8.Прикмети весни
-
Які
весняні прикмети ви підготували?
• Синиці заспівали на городі – весна на
підході.
• Верба перша весну чує і назустріч їй
брунькує.
• Весною не спи, сон на зиму відклади.
• Весною посієш – восени збереш.
• Весняний день не буває без пташиних
пісень.
• Весна лінивих не любить.
• Весна сіє, літо жне, осінь калачі пече.
• Думай весною, як жити зимою.
• Один весняний день рік годує.
•
Якщо на весні зайці довго залишаються
білими – довго буде холодно.
•
Кішка миється до гарної погоди.
•
Жаби голосно кумкають до гарної погоди.
V. Підсумкова рефлексія
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА.
Організаційні вправи. Різновиди ходьби, бігу. ЗРВ із прапорцями. Стрибки в глибину. Рухливі ігри на свіжому повітрі.
Комментариев нет:
Отправить комментарий