среда, 31 марта 2021 г.

 

01.04.21 р.

 

          МАТЕМАТИКА ( ЯДС )

          ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НА 5.

    Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче)  зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно.

ТЕМА. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ

МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НА 5.
Мета: вправляти учнів у знаходженні значень виразів, які включають таблиці множення та ділення на 5;
формувати вміння розв'язувати складені задачі, які включають збільшення або зменшення суми у декілька разів; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання 

2. Усна лічба

1) Гра «Мовчанка».( усно)


2) Гра «Чий ряд кращий?».

Учні першого ряду ставлять запитання учням другого ряду за

таблицею ділення на 5. Потім учні другого ряду готують приклади

для учнів третього ряду. На дошці учитель підраховує кількість

правильних відповідей кожного ряду.

3) Робота за таблицею. ( письмово). Скласти приклади і записати.

Число

12

18

28

      27

     10

Знайти

половину

третину

чверть

  третину

половину

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням. ( письмово)

— Запишіть ділені з таблиці ділення на 5 у порядку спадання.


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення та ділення числа 5.

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розв’язання прикладів

2) Полічити( усно) «ланцюжком»  четвірками до 40; п’ятірками до 50.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування задач ( письмово)

1) На одній тарілці лежало 8 слив, а на іншій — у 2 рази більше.

Скільки слив лежало на двох тарілках?

— Чи можна відразу відповісти на питання задачі? Чому?

— Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?

— Що ми дізнаємося в другій дії? Як? Чому?

— Якою буде відповідь на питання задачі?

— Які інші питання можна поставити до цієї задачі?

2) Батькові 36 років. Син у 4 рази молодший за батька, а мати —

 на 25 років старша за сина. Скільки років матері?

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічної задачі ( усно)

На першій і другій полицях разом 50 книг, на першій і третій разом

 40 книг, на другій і третій разом 30 книг. Скільки книг на кожній полиці?

Розв’язання. Позначимо число книг на першій полиці римською

цифрою I, на другій — цифрою II, на третій — III. Відомо,

що I + II = 50, I + III = 40, II + III = 30. Додамо всі три числа,

дістанемо 120. До цієї суми увійде двічі число I, двічі число II,

 число III теж двічі. Отже, число 120 включає кожне з

 чисел I, II і III по два рази. Значить, 120 у два рази більше,

ніж сума чисел I + II + III. Звідси сума цих чисел (число книг

на всіх трьох полицях разом) дорівнює 120 : 2 = 60. Далі

все просто. Наприклад, число книг на одній тільки третій

 полиці дорівнює загальному числу книг без книг на першій і

 другій полиці, і так далі. Отже, задача розв’язується відповідями

 на наступні питання.

1)   Чому дорівнює подвоєне число книг на всіх трьох полицях?

2)   (50 + 40 + 30 = 120)

2) Чому дорівнює число книг на всіх трьох полицях? (120 : 2 = 60)

3) Скільки книг на першій полиці? (60 - 30 = 30)

4) Скільки книг на другій полиці? (60 - 40 = 20, чи 50 - 30 = 20)

5) Скільки книг на третій полиці? (60 - 50 = 10, чи 40 - 30 = 10,

або 30 - 20 = 10)

Відповідь: на першій полиці — 30 книг, на другій — 20, на третій — 10.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити таблицю множення числа 5 та ділення на 5.


УКРАЇНСЬКА МОВА

ОПИСУЄМО ПОРЯДОК ДІЙ

       Підручник с.59.

Вправа 5( письмово). Розгляньте малюнки. Прочитайте слова. Складіть і запишіть інструкцію, щодо виготовлення аплікації із насіння.

Вправа 7 ( письмово). Утворіть та запишіть пари слів за зразком. Усно поставте запитання до кожного дієслова. Порівняти, чим відрізняються пари дієслів.

Вправа 8 ( усно). Скласти інструкцію до будь якого виробу.

 

 ЯДС

РУХ І СИЛА.

Підручник ЯДС с. 70, прочитати текст і переказати.

Розгляньте малюнки іграшок. Поміркуйте, які дії з ними виконують – тягнуть чи штовхають( тиснуть).

 

Дайте та запишіть короткі відповіді на запитання.

 

1.     Що потрібно робити, щоб велосипед їхав повільніше?

________________________________________________________

________________________________________________________

________________________________________________________

2.     Що потрібно зробити, щоб м’яч котився швидше?

________________________________________________________

________________________________________________________

________________________________________________________

3.     Що потрібно зробити , щоб воланчик полетів у інший бік?

________________________________________________________

________________________________________________________

________________________________________________________


 УКРАЇНСЬКА МОВА ( ЯДС)

РУХ І ПРОСТІ МЕХАНІЗМИ.

Підручник ЯДС с. 71.

Прочитати текст та зрозуміти прочитане.

Вправа 1,2,3 ( усно). Розгляньте малюнки, поміркуйте та зробіть висновки.

Знайдіть у клітинках назви простих механізмів та запишіть.

Г

Щ

Р

О

Б

И

Р

С

В

А

Ж

І

Л

Ь

Ї

Х

И

М

Ь

А

О

У

Т

Ц

Н

И

Е

В

К

Л

И

Н

Т

С

К

Е

Р

О

Л

Д

І

К

О

Л

Е

С

О

Ж


_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________


ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО.

СТВОРЕННЯ ЧАРІВНИХ КВІТІВ.

( гуаш, відбитки рук)






вторник, 30 марта 2021 г.

 31.03.21 р.

 

УКРАЇНСЬКА МОВА

ПОМІЧНИКИ ПІЛОТІВ: СИГНАЛЬНИКИ.

Підручник с.56 – 57

Прочитати текст на с.56 про аеропорт. Відтворити рухами команди сигнальника за зразком.

С. 57, завдання 1( письмово). Усно дати відповіді на запитання та одну відповідь на вибір записати.

Вправа 4  письмово). Знайдіть у тексті два спонукальні речення. Переробіть їх так, щоб вони виражали не наказ, а прохання. Запишіть ці речення.

 

МАТЕМАТИКА

ВИРАЗИ НА МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ.

Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно.

ТЕМА: ПОРЯДОК ВИКОНАННЯ ДІЙ У ВИРАЗАХ.


Мета: ознайомити учнів з порядком виконання дій одного ступеня і різних ступенів; формувати навички розв'язування прикладів і задач, які включають дії різних ступенів; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до вивчення математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання 

2. Усна лічба

1) Гра «Ланцюжок».( усно)

8 збільшити в 2 рази; розділити на 4; помножити на 3; зменшити на 3; знайти третину.

35 зменшити в 5 разів; збільшити в 4 рази; зменшити на 12, знайти половину; збільшити на 37.

1)    Робота за таблицею. ( усно)

Ділене

12

 

15

35

 

18

     18 

27

 

Дільник

3

2

 

    8

 

     4

      3

 

 

3

Частка

 

6

3

    3

      7

     28

 

      9

9

8


3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

6; 8; 12; 14; 18; ...; ...; 26; 30.


4. Усне розв'язування задачі

На виготовлення однієї прямокутної рамки потрібно 4 см дроту. Скільки знадобиться дроту на виготовлення трьох таких рамок?

— Складіть дві обернені задачі та розв’яжіть їх. Назвіть відповіді до обернених задач.


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми вивчимо нові правила порядку виконання дій у виразах.


IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розв’язування   прикладів. ( письмово)

67 – 5 • 8 =                    89 – ( 43 – 7) : 4 =             15 : 5 + 4 • 7=

32: 4 + 5 • 10 =             90 : 10 + 100•0 =               76 • 1 – 3 • 6 =

(55 – 5) : 10 + 94 =      28: 4 + 78 =                         45 : 5 • 10 – 40 =

Учні читають правила про порядок виконання дій у виразах і перевіряють правильність обчислень.

1) У виразах із дужками першою виконують дію над числами, записаними в дужках.

2) Якщо у виразі без дужок є тільки додавання і віднімання або тільки множення і ділення, їх виконують у тому порядку, в якому вони записані.

3) Якщо у виразі немає дужок, то спочатку виконують по порядку множення і ділення, а потім — додавання і віднімання.


2. Фізкультхвилинка


V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота ( варіант за вибором) – письмово.

1 варіант

1) Задача.

У Ніни 6 зошитів у лінійку, а в клітинку — в 2 рази більше. Скільки всього зошитів у Ніни?

2) Обчислити.


2 варіант

1) Задача.

3 однієї клумби зрізали 15 троянд, а з іншої — в 3 рази менше. Скільки всього троянд зрізали?

2) Обчислити.


2. Офтальмологічна пауза


3. Розв'язування логічних задач ( усно)

1) Сергій і Саша носять прізвища Болтов і Шилов. Яке прізвище у кожного з них, якщо Саша з Шиловим живуть у сусідніх будинках?

Відповідь. Саша Болтов, Сергій Шилов.

2) На двох полицях стояло 25 книг. На кожну полицю поставили ще стільки книг, скільки було на іншій полиці. Скільки книг стало на двох полицях після цього?

Розв’язання. Позначимо число книг на першій полиці римською цифрою I, а на другій — II. Тоді на першу полицю поставили ще II книг, а на другу — ще I книг. Всього було книг I + II, а стало (II + I). Але нам відомо, що I + II = 25. Отже, всього на двох полицях стало 25 + 25 = 50 книг.

Відповідь: 50 книг.

3) Валя, Галинка, Катруся і Тетянка вчаться в 1-му, 2-му, 3-му і 4-му класах. На питання, хто в якому класі вчиться, вони відповіли так:

«Валя — в першому, а Галинка — в другому».

«Тетянка — в першому, а Валя — в третьому».

«Тетянка — в четвертому, а Катруся — в другому».

Хто в якому класі вчиться, якщо в кожній відповіді одна частина істинна, а друга — хибна?

Відповідь. Катруся вчиться в 1-му класі, Галинка — в 2-му класі, Валя — в 3-му класі, Тетянка — в 4-му класі.


VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ


VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити таблиці множення та ділення чисел 2, 3, 4, 5.

 

УКРАЇНСЬКА МОВА

ОПИСУЄМО ПОРЯДОК ДІЙ

 

Підручник с.58.

Вправа 1 ( письмово). Прочитайте речення. Відтворіть їх у правильному порядку та запишіть. Підкресліть дієслова.

Вправа 4 (усно). Прочитайте речення. Поміркуйте, коли потрібно описувати порядок дій і що може трапитися, якщо порушити порядок дій.

 

ЯДС

ТРАНСПОРТ КОЛИСЬ І ТЕПЕР.

Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті усно.

 

Тема: Транспорт колись і тепер.

І. Ранкова зустріч.

1. Вітання з дітьми.
Вчитель.  Доброго ранку! Доброго дня!

                 Хай плещуть долоньки,

                 Хай тупають ніжки.

                 Працюють голівки,

                 І сяють усмішки.
Учні.       Другу руку простягни.
Усмішку усім пошли.

       Добрий ранок! Добрий день!
Нашу зустріч розпочнем!

Діти труть свої рученята і передають тепло долонь сусідові з привітанням та компліментом.

– Доброго ранку, Маринко! Мені дуже приємно тебе бачити!

– Доброго ранку, Миколко! Я рада, що ти з нами!

ІІ. Оголошення теми дня.

1. Рухлива гра «Відгадай і покажи».

Вчитель.

 – Діти, ви йшли сьогодні до школи і помітили, що по дорозі їздить багато машин. А у великих містах їх ще більше. А у цілому світі їх велика кількість і всі вони різні. Пропоную пограти в гру.

Вам потрібно відгадати загадку і показати відгадку. Якщо цей предмет літає – рухи руками – літаємо, плаває – руками пливемо, знаходиться під землею – присідаємо, їздить по землі – кермуємо.

* Сил багато птах цей має:                   * Ні вівса не їм, ні сіна,
У повітрі він літає                                    Дайте випити бензину,
Возить у собі людей:                                Всіх я коней обжену,
Татусів, матусь, дітей!                             Куди хочеш побіжу.

 

* Полотно, а не доріжка,                       * Ні сани, ні віз,
Кінь біжить – сороконіжка.                     А їде без коліс.


* Під землею – дивне місто:                    * Що за чудо – довгий дім,

Все в огнях, як у намисті.                        Пасажири є у нім.
В нім будинки не стоять,                         По маршруту вас везуть
По залізних рейках мчать.                       І квиточки продають.


* Як сідаєш – він бурчить                       * Що за диво – бабка?
По дорогах швидко мчить.                     Цікаві очі, є пропелер, довгий хвіст
Та шолом слід одягати                            Нас з тобою кличе у політ
І права водійські мати.                            Це сучасний – ….(вертоліт).

 

Вчитель.

 – Ви молодці, дуже уважні діти!
–  Як можна назвати ці засоби пересування одним словом?
(Транспорт)

2. Новини дня. Обмін інформацією.

Помічник вчителя (учень) подає інформацію за допомогою шаблону про пору року, місяць, дату дня, погоду, назву тижня.

3. Гра «Котилася торба».
Вчитель. Пропоную погратися в наступну гру «Котилася торба». Діти промовляють слова: «Котилася торба з високого горба, котилася, котилася і до рук докотилася». В цей час по колу передають торбинку і учні дістають по одному пазлу різного  кольору.  Об’єднуються в групи за кольорами (синій, червоний, зелений, жовтий).

ІІІ.  Робота в групах.                                     

1. Гра «Розкажи – покажи».

Учні складають розрізані картинки у групах (на картинках зображений різний вид транспорту), підписують їх, визначають голосні та приголосні звуки у словах.

– Яке слово об’єднує усі ці картинки? (Транспорт – тема тижня).

Демонстрація результатів власної діяльності.

1група. Літак літає у повітрі. Такий вид транспорту називається – повітряний. Наприклад: ракета, вертоліт та ін.

2 група. Метро знаходиться під землею. Такий вид транспорту називається – підземний.

3 група. Катер плаває по воді. Такий вид транспорту називається – водний. Наприклад: човен, пароплав, лайнер та ін.

4 група. Автобус їздить по землі. Такий вид транспорту називається – наземний. Наприклад: машина, велосипед, мотоцикл, трактор та ін.

2. Розпізнавання транспорту. Пізнавальна вправа.

Вчитель пропонує погратися з цікавою та корисною іграшкою – Додекаедром (Має 12 граней, на кожній зображений один із видів транспорту). Учні по черзі ловлять іграшку, називають транспорт, визначають його спосіб руху.

Наприклад: трактор – наземний, катер – водний.

3. Розв’язування повсякденних проблем математичного змісту.

Вчитель. – Перегляньте уривок мультфільму і порахуйте, скільки якого транспорту за способом руху?

https://www.youtube.com/watch?v=utPKk7HeMAE

– На скільки більше наземного транспорту, ніж повітряного, водного?

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Руханка  «Поїхали»

Діти стають у коло один за одним, імітують рух автомобілів звуками, жестами. Разом з вчителем промовляють слова:

Їде мишка на машині
У сивенькій кожушині
Від дому до школи.
В неї пісенька така:

«Ой машино, ти мишина,
З калачів солодкі шини.
Ти велика, наче ЗІЛ,
Певно, сто котячих сил.

Ти  біжиш, наче миш,
І нітрохи не димиш.
Бо в моторі не бензин,
А сироп із апельсин.

ІV.  Бесіда «Користь і небезпека довкіллю».

1. Вправа «Мікрофон».

– Для чого служать машини? (для перевезення пасажирів)

·         Ще що можуть перевозити такі та інші машини? (Вантажі)

Для чого люди придумали транспорт? (Для того, щоб швидше пересуватись, щоб полегшити працю)

– Що треба зробити, щоб машина зрушила з місця? (Заправити пальним)

– Чи можна заправити сиропом, як мишка?

– Чим корисний і чим небезпечний бензин?

– Як автомобіль шкодить природі?

– Які види транспорту не забруднюють середовище? (Велосипед, самокат, сиґвей, електромобілі).

– Де відпочивають машини? (вчитель використовує презентацію).

По вулиці їде легкова машина. Дзвенить на повороті трамвай. Швидко рухається тролейбус, стукає колесами поїзд. А високо-високо в чистому небі летить літак. Але не завжди машини в путі. У машин є «домівки», де вони відпочивають.

2. Вправа «Незакінчене речення».

Таксі рядами вишиковуються у … (таксопарку).

Поїзд – це багато-багато вагонів. Тому … (депо), куди вони заїжджають, будуть дуже довгим.

По воді пливуть пароплави, річкові трамваї. А ті, що не в плаванні, погойдуються на хвилях біля …(пристані).

Коли великий морський корабель повертається до рідний берегів, він стає на якір на …(рейді або біля причалу).

У пасажирського літака, що приземлився в аеропорту, теж є свій дім … (ангар).

Трамвай на ніч заїжджає в … (трамвайний парк).

Машини після робочого дня повертаються в …(гараж).

– Чому не можна залишати їх на проїжджій частині?

V. Слухання і обговорення вірша.

1. Вірш О. Маландій «Назарковий гараж».

Обладнав гараж Назарко.

Там – таке, комбайн, косарка…

Сяє все, машина кожна.

Адже що то за шофер,

Тракторист чи комбайнер,

Що не буде змалку знати,

Як машину доглядати?

2. Дискусія.

– Як доглядав за іграшками Назарчик?

– Який це хлопчик?

– Як ви доглядаєте за власними іграшками?

– Чи доводилось допомагати дорослим мити машину?

– Де ще в нашому місті можна зробити машину чистою?

– А де можна перевірити технічний стан машини, відремонтувати її?

– Які професії людей нам стали у пригоді?

VІ. Відгадування професій, які гарантують нам безпеку.

Рольова гра «Відгадай транспорт за звуком». (Учні чують запис сирени машин).

– Які машини можуть користуватися звуковим сигналом?

Вчитель демонструє машини – помічники за допомогою презентації.

Учні називають їх (швидка допомога, поліцейська машина, пожежна машина), визначають призначення.

Вчитель знайомить із номерами телефонів екстрених служб:
101          102              103

– Яку допомогу можуть надати населенню люди цих професій?

2. Робота в групах.

Робота з конструктором ЛЕГО.

Діти конструюють машини майбутнього, які не будуть забруднювати середовище. Називають номери екстрених викликів.

* Хвостом воду бере,
Хвостом випускає.
Як вогонь розбушувався
Його поливає.

* Помічниця людям гарна
На колесах ця лікарня
І відкриті всі дороги
Для… «швидкої допомоги».

* Замигає синім оком
Зразу всі – тікай з дороги!

VІІ. Рефлексія. Обмін враженнями.

Які види транспорту ви знаєте?

Який існує транспорт за способом руху?

Як людина використовує транспорт у своєму житті?

Як транспорт впливає на забруднення навколишнього середовища?

Яким повинен бути транспорт майбутнього?

Виставка робіт. Презентація груп (діти діляться своїми досягненнями).

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА

Організаційні вправи. Різновиди ходьби, бігу. Загальнорозвивальні вправи.     Метання малого м’яча на дальність. Стрибки у висоту. Розвиток швидкості. Розвиток гнучкості. Рухливі ігри на свіжому повітрі.