04.11.2020
МАТЕМАТИКА
Коло.с. 49, завдання 1, 2, 4 ( усно), завдання 3, 5,6 ( письмово)
ЧИТАННЯ
Сашко Дерманський, Володар Макуци, або Пригоди Вужа Ониська с. 51, читати та переказувати
УКРАЇНСЬКА МОВА
Слова з апострофом. с. 54, вивчити правило,коли ставиться апостроф. Зробити відео, коли дитина розповідає правило і переслати на вайбер. Завдання 1, 2, 6 ( усно), завдання 3, 4, 5 ( письмово)
ЯДС. Якщо загубилися в громадському місці.с. 55, читати і запам*япати правила як ви будете просити про допомогу, якщо загубилися.
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА
Рухова та ігрова діяльність. Дотримання безпечної поведінки під час ігор та розваг.
Тема. КОЛО
Мета.Навчити учнів моделювати коло в зошиті за допомогою
підручних предметів круглої форми (кришечки від пляшок води, монети тощо).
Навчити учнів розрізняти точки на площині, які належать колу і які не належать
йому.
Підручник
— с. 49.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
Завдання 1 підручника.
Моделювання кола в зошиті за допомогою підручних предметів відповідної форми.
Дослідження простору навколо учнів (клас) на наявність таких предметів.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
а) завдання 2 підручника;
б) групова робота: поетапне виконання диференційованих завдань для двох варіантів. Завдання 3 підручника.
Етап 1-й
В-1.Самостійно записати точки, що належать колу і що не належать йому.
В-2.Колективно розглянути завдання, самостійно записати назви
шуканих точок, скориставшись
підказкою.
На цьому етапі учням
всього класу пропонуємо завдання 6 підручника «з колючкою» (логічного).
Перевірка завдань 1-го варіанта. Слухають усі.
Етап 2-й
В-1. Виконати творче завдання.Змоделювати в зошиті коло і
поставити по 2 точки, що належать колу і не належать колу .
В-2.Самостійно записати різні точкивідносно кола.
Перевірка завдань. Слухають усі.
Перевірити логічне завдання 6 підручника.
IV. Повторення раніше вивченого
а) колективне виконання
вправи4 підручника;
V. Підсумки уроку. Рефлексія
·
Як можна змоделювати коло?
VІ. Домашнє завдання
а) вправа 5 у
підручнику;
Тема уроку: Сашко Дерманський. Володар Макуци, або Пригоди Вужа
Ониська (с. 51)
Читаємо за особами. Вчимося ставити себе на
місце іншого. Складаємо характеристику персонажів твору. Визначаємо
роль окличних речень. Дискутуємо: чи варто бути
мрійником і фантазером?
Очікувані результати: 2 МОВ 2-2.1-2 читає правильно та виразно
вголос різні тексти (вірші, народні і літературні казки, оповідання, графічні
та інформаційні тексти) залежно від мети читання; 2 МОВ 2-2.1-3 ставить
запитання за змістом тексту для уточнення свого розуміння; 2 МОВ 2-2.1-4
розповідає, про що текст, відповідає на запитання за змістом прочитаного; 2
МОВ 2-2.1-5 знаходить у тексті незнайомі слова, робить спроби пояснити їхнє
значення, виходячи з контексту; 2 МОВ 1-1.6-5 підтримує аргументами власні
думки або спростовує їх; 2 МОВ 2-2.2-4 пояснює вчинки персонажів на основі
змісту тексту та власного досвіду; 2 МОВ 2-2.3-1 розповідає про свої враження
(почуття та емоції) від змісту прочитаного художнього тексту; 2 МОВ 2-2.3-2
зіставляє пережиті під час читання почуття та емоції із власним
емоційно-чуттєвим досвідом; 2 МОВ 2-2.7-2 читає за ролями фрагменти
літературного твору; 2 МОВ 3-3.1-4 записує окремі слова та речення,
дотримуючись опрацьованих правил щодо оформлення речення на письмі, а також
слів, які пишуться так, як вимовляються
|
Перевіряю себе1:
§ Я вмію уважно читати і відповідати на
запитання за текстом.
§ Я читаю за особами.
§ Я вчуся ставити себе на місце іншого і
розуміти, що він відчуває.
§ Я вчуся висловлювати свою думку, брати участь
у дискусії.
1 для перевірки учнями
результатів роботи на уроці
|
Ключові/нові слова:
місце дії;
опис; розповідь; характеристика персонажів; дискусія
|
Матеріали та
обладнання:
§ Підручник і зошит [51; 38]
§ презентація до уроку;
§ інтерактивна дошка/проектор;
|
1
• • •2
|
І. Колективна робота.
1. Читання уривку з повісті
вчителем/слухання аудіо (див. електронний додаток або перший слайд
презентації) – друга частина.
n Яка пригода трапилась з Ониськом?
|
2
•
• • •
|
Читання тексту
учнями.
І етап
|
Варіант 1
Прочитати самостійно і виділити героїв
казки.
|
Варіант 2
Читають з учителем частину казки.
|
|
|
|
Робота в
парах.
|
3
• •
• • •
|
ІІ етап
|
1.
Прочитати
перший абзац і описати, яку ілюстрацію можна до нього намалювати.
2.
Знайти
слова персонажів і слова автора.
3.
Знайти
і прочитати окличні речення. Для чого їх ужито?
|
|
|
|
|
4
• •
• • •
|
Читання за особами.
Слова автора
читає вчитель. Учням пропонуються слова Ониська, Джека, Кузі, Одарочки
|
5
•
• • •
|
Обговорення змісту уривка. Дискусія
n Опишіть, що сталося, від імені
вужа Ониська; від імені Джека.
n Чому
Ониськові здалося, що на нього падає сонце?
n Чому в
першій частині автор описує соняшник, але не називає, що це за рослина?
n Як
ставляться герої до свого городу? Чому їм не сподобалася пропозиція Джека?
n Чого нам
варто повчитися в героїв повісті?
n Онисько –
мрійник і фантазер. А ви любите мріяти і фантазувати? Чи потрібно це? Чи не
шкодить у житті? Що було б, якби люди не вміли мріяти і фантазувати?
|
7
• • •
•
|
Домашнє завдання
Виразно читати
уривок з повісті (с. 51)
|
8
•
|
Підсумок
Учитель показує
учням останній кадр презентації, де записано критерії, за якими кожен учень
перевіряє результати своєї роботи на уроці.
|
2• самостійна робота
• • робота в парах
• • • колективна робота
Тема уроку: Слова
з апострофом
Вчимося правильно вимовляти і писати слова з апострофом.
Очікувані результати: 2 МОВ 3-3.1-4 записує окремі слова та
речення, дотримуючись опрацьованих правил щодо оформлення речення на письмі,
а також слів, які пишуться так, як вимовляються; 2 МОВ 1-1.6-1 підтримує й
ініціює діалог на теми, які викликають зацікавлення; 2 МОВ 1-1.6-5 підтримує
аргументами власні думки або спростовує їх
|
Перевіряю себе1:
§ Я правильно вимовляю слова з апострофом
§ Я вчуся правильно писати слова з апострофом
§ Я вчуся відповідати на запитання за змістом
тексту
§ Я вчуся переносити слова з апострофом
1 для перевірки учнями результатів роботи на
уроці
|
Ключові/нові слова:
Звук, буква,
приголосний звук; апостроф
|
Матеріали та обладнання:
§ підручник, зошит [54; 40];
§ презентація до уроку;
§ інтерактивна дошка/проектор.
|
1
• • •2
|
Перевірка
домашнього завдання
Словниковий
диктант
Знання, красуня, життя,
гілля, маля, кроленя
|
2
• • •
• •
|
Колективна
робота
Завдання
1
підручника
n
Прочитайте скоромовку кілька разів. (колективно, повільно, швидше, тихо,
голосніше)
n
Яким словом можна замінити слово духмяний? (пахучий).
n
Знайдіть слова з виділеним складом. Прочитайте виділений склад.
Що ви помітили? Для чого потрібен апостроф? (щоб показати на письмі, що звуки [м] і [йа]
вимовляються роздільно)
n
Спишіть третє речення. Обведіть склад з апострофом.
Читання
правила
n
Після яких букв пишемо апостроф? Перед якими буквами?
Завдання
2
підручника
Завдання
1
зошита (або див. презентацію)
Завдання
3
підручника (самостійно з перевіркою)
|
3
• •
|
Закріплення
вивченого
1.
Завдання 2 зошита
Якщо зошита немає, учитель повільно читає текст, а діти на слух
визначають, які слова пишуться з апострофом.
Ще в давні часи люди об’єднували групи
зірок у
сузір’я, щоб легше орієнтуватися по зоряному
небу.
Різні народи виділяли різні сузір’я і
давали їм свої назви — героїв, тварин, рослин і речей.
Зірки в сузір’ях розташовані в космосі на
великих
відстанях одна від одної. Однак нам з
планети Земля
здається, що вони близько одна до одної.
n
Що таке сузір’я?
n
Навіщо люди об’єднували групи зірок в сузір’я?
n
Зірки в сузір’ях розташовані близько чи далеко одна від одної?
n
Які сузір’я ви знаєте? (можна розглянути старовинну карту
зоряного неба – презентація)
|
4
• • •
|
Перенос слів
з апострофом
Завдання
4
підручника
Читаємо по одному слову, коментуємо, записуємо.
Пригадуємо правило (див. презентацію)
Апостроф при переносі не відокремлюють від
попередньої букви: бур’-ян.
Ще раз читаємо тільки слова з апострофом. Пояснюємо, які з них
переносити не можна і чому (в’юн, сім’я)
Решту слів з апострофом виписуємо, поділяючи для переносу
(з’ї-хати, пам’-ятник, пам’ят-ник, па-м’ятник пуп’-янок,
пуп’я-нок, пу-п’янок)
Завдання
3 зошита
Завдання
5 підручника
|
5
|
Домашнє
завдання
Завдання 9 підручника
(одне на вибір).
|
6
•
|
Підсумок
уроку
Учитель показує учням
останній кадр презентації, де записано критерії, за якими кожен перевіряє
результати своєї роботи на уроці.
|
2• самостійна
робота
• • робота в
парах
• • • колективна
робота
Тема уроку 67: Якщо
загубилися у громадському місці [55; 35]
Орієнтовні проблемні/дослідницькі
запитання: Що
робити, якщо загубився у громадському місці?
Очікувані результати: 2 ГІО 1-4.2-3 пояснює, що можна, а чого не можна
розповідати про себе незнайомим людям, добирає приклади на користь свого
твердження.
Ключові поняття: правила поведінки під час
загублення у громадському місці
Обладнання і матеріали: зошит, підручник, інтерактивна
дошка/ смартфони, затогівки завдань
Орієнтовна технологічна карта
№
|
Вид діяльності
|
Примітка/інше
|
1
|
Погода
сьогодні.
Обговорення та запис в зошит стану погоди с.35
|
|
2
|
Фронтальна
робота. Бесіда
-
Як ви почуваєтеся в місцях, де скупчується багато
людей? (базар, стадіон, концерт, великий магазин тощо)
-
Як себе потрібно поводити в таких місцях?
|
|
3
|
Робота
з підручником на сторінці 55 «У місті»
|
|
4
|
Індивідуальна
робота в зошиті на сторінці 35 впр. 1.
|
|
5
|
Робота
з підручником на сторінці 55 «У транспорті»
|
|
6
|
Індивідуальна
робота в зошиті на сторінці 35 впр. 2.
|
|
7
|
Робота
з підручником на сторінці 55 «Як просити про допомогу»
|
|
8
|
Індивідуальна
робота в зошиті на сторінці 35 впр. 3.
|
|
9
|
Завдання
1, 2 підручника
Розігрування
ситуацій
Учні розігрують різні
життєві ситуації, у яких учні виконують дії під час загублення.
|
Рекомендується підготувати заготовки – описи ситуацій
|