четверг, 22 апреля 2021 г.

 23.04.21 Р.

УКРАЇНСЬКА МОВА ( ЯДС)

Діагностична робота

Завдання 1.

Прочитай речення. Випиши дієслова.

На канікулах Петрик поїхав до бабусі. Він допомагав їй по господарству. У вільний час читав, займався спортом, гуляв із друзями.

Завдання 2.

Спиши речення, добираючи потрібні за змістом слова – назви дій, тобто дієслова.

Надворі ( настав, розпочався ) дощ. Петрик ( взув, одягнув) гумові чоботи і

( взяв, схопив) парасольку. Дорогою він ( розгорнув, розкрив) її, тому і не змок.

Завдання 3.

До поданих дієслів добери антоніми. Запиши.

Розмовляти - ………….  .

Стояти - ……………   .

Сумувати - ………….  .

Підняти - ………….   .

Завдання 4.

Закінчи речення і запиши.

 У школі діти ……………   .

Після уроків вдома я ………………  .

 

 ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА.

 Організаційні вправи. Різновиди ходьби, бігу. ЗРВ із прапорцями. Стрибки в глибину. Рухливі ігри на свіжому повітрі.


среда, 21 апреля 2021 г.

 

22.04.21 Р.

МАТЕМАТИКА ( ЯДС )

Задачі на обчислення часу в межах доби.

Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно.

Тема: Година. Хвилина. Визначення часу за годинником з точністю до години

Мета: ознайомити  з одиницями вимірювання часу – годиною і хвилиною,

співвідношення між ними, учити визначати  час у годинах за стрілками годинника;

формувати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення ; виховувати

здатність цінувати час

                                   Хід уроку

І. Контроль, корекція й закріплення знань

Бесіда про одиниці вимірювання часу

- якими одиницями вимірювання часу ми користуємось , коли відзначаємо свій день народження? (рік)

- скільки місяців триває рік?(12)

-  а скільки тижнів триває місяць? (чотири)

- скільки діб у тижні?(7)

- назвіть частини доби? (ранок, день, вечір, ніч)

- коли починається нова доба?(опівночі)

- скільки годин триває доба?(24)

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

• Ніг не маю, а ходжу, рота не маю, а скажу:

Коли тобі спати,

А коли вставати. (Годинник)

• Хто біжить без ніг? (Час)

 • Нас сім братів, літами всі рівні, а іменем різні. (Дні тижні)

 • Дванадцять братів один за одним ходять, один одного не обходять. (Місяці року)

— Сьогодні на уроці ми працюватимемо з одиницями часу, навчимося визначати час за годинником.

ІІІ.  Опрацювання нового матеріалу

IV. Вивчення нового матеріалу

 1 Підготовча робота

1) Робота над загадками.

 • Росте дуб, у нього 12 гілок, на кожній гілці 4 гнізда, в кожному гнізді 7 пташенят. Що це таке?

 • Не їсть і не п’є, а ходить і б’є. Що це таке?

2) Фронтальне опитування.

— Які одиниці часу ви вже знаєте?

— Скільки місяців у році?

— Скільки днів у році?

— Які осінні місяці ви знаєте?

— Скільки днів у кожному зимовому місяці?

 2 Пояснення нового матеріалу

— Ранок, день, вечір і ніч складають добу.

Час визначають за годинником. За 1 добу годинникова стрілка робить два повні оберти. Хвилинна стрілка робить повний оберт за 1 годину, а секундна — за 1 хвилину.

1 доба = 24 години 1 година = 60 хвилин 1 хвилина = 60 секунд

— Які види годинників вам відомі? (Механічні, електронні, електричні, піскові, сонячні, маятникові, водяні, атомні)

 3 Первинне закріплення вивченого матеріалу. Практична робота. Визначення часу за годинником

4 Бесіда «Цінуй кожну хвилинку»

Діти, пригадайте прислів’я про час.

 • Час — не кінь: не підженеш та й не зупиниш.

 • Час, як вода, — все йде вперед.

 • Час, мов віз, — з гори чкурне, його не доженеш.

 • Час за гроші не купиш.

 • Час минає, а не вертає.

— Як ви вважаєте, хвилинка — мало це чи багато?

— Послухаймо розповіді хвилинок.

1-ша хвилинка (у залізничній формі). Я прийшла до вас із залізниці. Ми лічимо не тільки хвилинки, а й секунди. Утратимо одну — аварія може статися. Вантажі, на які чекають у різних куточках країни, запізняться, а ми ж з усіма хвилинками пов’язані. Приміром, шахтарі за дві хвилини цілий поїзд вугілля видають на-гора! і я не можу гаяти часу — даю їм «зелену» путь.

2-г а хвилинка. а я прийшла до вас із взуттєвої фабрики. За хвилину в нашій країні випускається приблизно 1280 пар взуття.

3-т я хвилинка. Ух... Ну й спека ж у нас біля мартена! За одну хвилину сталевари дають країні 220 тонн металу.

4-т а хвилинка (з книжкою в руках). Кожної секунди виходить з друку 45 книжок, з них 7-8 — для дітей.

5-та хвилинка (з годинникового заводу). Щохвилини з’являється сімдесят годинників. Усі вони — маленькі наручні, великі стінні, голосні будильники — добре знають ціну часу. Адже хвилина і навіть секунда вирішують успіх бою, складної операції, встановлення нового спортивного рекорду, припинення пожежі...

Сподіваюся, діти, тепер ви вже знаєте ціну хвилин і будете завжди берегти час.

5.       Ознайомлення з одиницями вимірювання часу- година і хвилина

Годинник цокає і в такт

Секунди відбиває

За 60 таких «тік – так»

Хвилина пропливає.

А 60 хвилин спливуть –

То пройде вже година,

В годині 60 хвилин,

Запам’ятай, дитино!

- скільки триває година? (60 хв)

- а скільки триває хвилина? (60 с)

- чи знаєте скільки хвилин триває урок? (35 хвилин)

6.       Ознайомлення з визначенням  часу за моделлю годинника

- скільки годин триває доба?(24)

Тому на годиннику 12 поділок, позначених цифрами, адже 12 і 12  - це 24, тобто 12 годин -  це лише пів доби.

 

За добу годинникова стрілка(коротка) проходить циферблат двічі(демонстрація на моделі годинника)

Тому на кожній годині за добу вона буває двічі, тож буває, скажімо, 9-та година ранку, коли ви вже в школі, а буває 9-та вечора, коли час лягати спати. Це вже час коли доба от - от скінчиться, - 21-ша година доби.

V. Розвиток і закріплення знань, повторення вивченого

1. Розв’язання задачі ( письмово)

Уроки в школі розпочинаються о 8 год ранку, а закінчуються о 13 год. Скільки часу діти знаходяться в школі?

2. знайти значення виразів.

 98 - ( 46 + 8) : 6 =               7 * ( 45 : 5) + 37 =

81 - 8 * 10 + 39 =                 77 - 7 * 7 + 67 =

28 : 4 * 8 - 50 =                     14 : 2 * 5 - 5 = 

VІ. Підсумок уроку


 УКРАЇНСЬКА МОВА

Закріплення знань про дієслово.

Завдання 1( письмово)

Списати прислів’я. підкреслити дієслова. ПРИГАДАЙ! Що таке дієслово?

Праця годує, праця одягає, праця зігріває, на розум наставляє. Дружно працювати – втоми не знати. Тяжко тому жити, хто не хоче робити. Робиш наспіх – зробиш насміх.

Завдання 2 ( письмово)

 Дай відповіді на запитання що чим роблять? Дібравши з довідки потрібні дієслова. Запиши.

Сокирою ……  .                  Лопатою …..   .

Косою …..   .                       Граблями …..    .

Серпом ……    .                  Ножицями ……    .

Плугом ……    .                  Пилкою …….   .

Слова для довідок: косять, орють, жнуть, пиляють, загрібають, копають, рубають, ріжуть.

УКРАЇНСЬКА МОВА ( ЯДС)

Перевіряємо, що вміємо і знаємо.

1.Прочитай текст уголос.

Лисиця і Яструб.

   Сів якось Яструб на березі річки і задрімав на теплому від сонця камені. Підбігла до Яструба хитра Лисиця і вхопила його своїми гострими зубами.

-       ----  Ой, не їж мене! – заблагав її Яструб. – Відпусти мене на волю, а я за те

знесу тобі яйце завбільшки з твою голову.

    « Ох і пощастило ж мені! – подумала лисиця. – Такого птаха впіймати! Справжнісінький скарб!»

      Розтулила вона зуби й випустила Яструба. А Яструб сів на гілці дерева і почав дражнити дурну Лисицю:

-        ------ Не знесу я тобі яйця завбільшки з твою голову, - сказав він. – Не знесу

через те, що не можу. Зате дам тобі три поради. Ось вони. Перша порада: ніколи не вір абикому. Друга порада: не засмучуйся через дрібниці. І третя порада…

      Тут Яструб подивився на голодну Лисицю й помовчав. – Третя порада така: що впіймала, те тримай міцно.

2. Виконай завдання.

Обери та познач правильну відповідь.

1.     Хто задрімав на теплому від сонця камені?

А) Ящірка      Б) Лисиця     В) Яструб

2. Що пообіцяв Яструб Лисиці?

  А) зловити курочку         Б) знести яйце

                   В) виконати бажання

3. Скільки порад дав Яструб Лисиці?

     А) три     Б) одну    В) дві

4. Сформулюй і запиши свою пораду Лисиці.

 

 ЯДС

Весняні турботи.

Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно

Тема: Які весняні турботи у людей в містах і селах навесні?

 

Мета: поглиблювати знання учнів про весняні турботи людей; розширювати кругозір; розвивати кмітливість; виховувати повагу до праці та працелюбність.

Очікувані результати: учні повинні знати, які роботи виконуються навесні в містах і селах; учні повинні розрізняти садові й городні рослини.

Обладнання та матеріали:  слайд презентація  на тему «Праця людей навесні», « Весняні квіти»,  насіння рослин, гілочки з фруктових дерев та кущів, горщик з землею , цибуля, фотокартки квітів, екологічні знаки , напис прислів’їв , картки з кросвордом.  

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід  уроку

 І.  Організаційний момент

Пролунав дзвінок,

Починається урок.

Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім  другом класі

Діти – просто молодці!

 ІІ. Актуалізація опорних знань

    1.Синтез думок.

     Діти, яка зараз пора року?

    Скільки місяців налічує весна?

    Назвіть іх.

    Чому місць березень має таку назву?

    Які зміни відбуваються у неживій природі?

    Що ми відносимо до живої природи ?

    А які зміни відбуваються в живій природі , а саме у рослин?

    Що відбувається у житті тварин ?

    Які пташки повертаються першими? (ЖАЙВОРОНКИ )

    Які ще пташки повертаються ?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1.Мотивація навчальної діяльності

Завдання: послухайте уважно уривок з вірша і здогадайтесь, про що будемо дізнаватись на сьогоднішньому уроці.

 

Он хлоп’ята несуть воду — 

А дівчата по зернинці        

Вкинуть у пухку землицю.

Буде добрий урожай!

Тож — працюй, а не дрімай!

 

—  Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які радості і турботи приносить весна людям у місті та селі.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Сприйняття й осмислення нового матеріалу

А)Весняні турботи людей у містах.

1) Слово вчителя.

Весна — пора пробудження та оновлення природи. Усе розцвітає та набуває нового вигляду. Саме навесні найбільше хочеться вірити в найкраще, адже під променями яскравого сонечка прокидається не тільки земля, а й найсвітліші людські бажання. У таку погоду не хочеться сидіти у квартирі, в домі. Тому маючи вільну хвилинку, ми вирушаємо на вулицю, до парків, до саду, городу.

На весні у людей  з’являється більше турбот і у селі , і у місті. У селищах - це робота на  подвір’ї ,  у садку, на городі, на клумбах, у полі.

У місті  щоб вулиці  й парки були красивими, на початку весни комунальні служби міста городяни  та учні шкіл невтомно працюють

- Скажіть будь ласка,  то чим же займаються люди та учні на весні у місті ?

- А  навіщо вони цим займаються, як ви гадаєте ?

- Вірно, ми повинні стежити за нашою зеленою планетою, не смітити, не бруднити вулиці, оберігати її від цього бруду. Сміття - впливає не лише на життя людей, а і на життя рослин, і тварин, а ми знаємо, що  у природі все взаємопов’язано.

-Діти, то ж  які роботи потрібно проводити, щоб ваше рідне  село причепурилося навесні?

 -Так, молодці, але ми з вами повинні також дбати  і про чистоту і порядок на нашому  шкільному подвір'ї.  Насаджувати молоді дерева і кущі; сіяти  на клумбі насіння квіткових рослин та висаджувати  розсаду.

1.«Фольклорна скарбничка». Робота з  прислів’ями.

(запис на дошці)

 

Завдання: поєднати правильно частини народних прислів’їв, пояснити їхній зміст.

Весняний день                                         той багато знає.

Хто багато робить,                                  то й вродить рясно

Праця годує,                                             рік годує.

Посієш вчасно,                                         а лінь марнує

 

 Розповідь учителя про весняні роботи на городі.

 

- Отже, розпочинаються весняні роботи, не лише у місті, а і у селах. Люди починають  посадку городу, щоб  восени зібрати врожай. Не слід гаяти часу, оскільки погода навесні перемінлива і можна не встигнути посадити насіння у вологу землю. Добрий врожай восени отримає той, хто гарно працює навесні. Недарма в народі кажуть - «Весняний день рік годує»

 

2.Розгадування загадок «Городні рослини».

 

- Ну а зараз, розгадування загадок, відгадавши їх, дізнаєтесь, які рослини висаджують люди на городах навесні.

 

Розколовся тісний будиночок

На дві половинки,

І звідти посипалися

Намистинки-дробинки. (Горох)

 

В земляній сиджу коморі, а коса моя надворі. (Морква)

 

Зверху зелененьке, а всередині червоненьке. (Кавун)

 

Сидить дід, у сто шуб одягнений.

Хто його роздягає,

Той сльози проливає. (Цибуля)

 

Вгорі зелено,

Внизу червоно,

В землю вросло. (Буряк)

 

І печуть мене, і варять мене, і їдять мене, і хвалять мене, бо я дуже добра! (Картопля)

 

У городі, на доріжці,

Під моїм віконцем,   

Зацвіло сьогодні сонце

На тоненькій ніжці. (Соняшник).

 

3) Робота в парах ( картка малюнок )

 

-Діти, а зараз творче завдання  -«  На городі» , працюємо в парах -Перед вами на партах у скляночках - насіння рослин , уявіть себе маленькими помічниками своїх батьків , що ж саме ви будете допомагати їм садити, сіяти.

 

Працюємо, міркуємо , обговорюємо.

( кавун, соняшник, кукурудза , морква, квасоля, гарбуз , буряк, огірок, горох)

-Час.

1. Прийом «Мікрофон».

 

- Я вважаю… що на весні ми будемо сіяти ….

- Як розмножуються ці  рослини , насінням чи цибулинкою ?

-А що ще  садять на весні на городі? ( картоплю, розсаду помідор, перцю, капусти)

Але  термін посіву залежить від настання тепла, та  щоб отримати добрий урожай, треба  рослини звільняти  від бур’янів, прополювати, спушувати землю, поливати, бризкати від різних хвороб, шкідників.

 

Фізкультхвилинка.

 

Кіт збирався до роботи (потягуються)

Та завадили турботи: (розводять руки в сторони)

Треба висушить хвоста, (показують "хвіст")

Накрутити вуса,

Почесати живота. (гладять живіт)  

І помити писок.

Цілий день такі турботи, (лічать пальцем)

Що не встигнеш до роботи! (розводять руками, крутять головою).

 

Розповідь учителя про весняні роботи  у садах

 

-Із приходом довгоочікуваної весни не тільки рослини в саду прокидаються від зимової сплячки, а й садоводи також. Зимові місяці та морози залишилися позаду, настає час тепла, сонця, зелені, а незабаром і квітів. Зовсім скоро кущі та дерева в саду наллються весняними соками і почнуть буйно рости.

А тому необхідно підготувати їх до нового сезону, допомогти відновити сили, обрізати, прочистити, захистити від шкідників і хвороб, зробити перший полив, обкопати дерева та підживити. Досвідчені садівники підбілюють дерева спеціальним розчином, щоб захистити стовбур від пошкоджень зайцями та комахами. А ось садити фруктово-ягідні культури потрібно тоді, коли буде вже достатньо тепло.

- Розкажіть будь ласка , які дерева фруктові  ростуть у вас в дома ( діти читають вірші)

1.Літературна сторінка.

 

Ранньою весною

В нашому садку

Я сама садила

Вишеньку струнку.

I шумить листвою —

Вже така, як я! —

Вiд усiх найкраща

Вишенька моя!

 

ВІРШ ПРО ЯБЛУКО

 

Яблук повна в нас корзина -

Ми збирали вітаміни,

Яблучний пиріг спечем,

Всіх до себе в гості звем.

 

 

ВІРШ ПРО ГРУШУ

 

Є у яблуні подружка,

Соковита жовта грушка,

У середині чудова:

Ароматна і медова                                        

 

 

 ВІРШ ПРО СЛИВУ

 

Фіолетова, красива,

Запашна, солодка слива,

Серед фруктів виграє,

Хоч і кістка в неї є.

 

-  З ваших віршиків я зрозуміла, що у кожного з вас вдома є різні фруктові  дерева.

 

Розповідь вчителя  -«Праця людей у полі».

Але робота відбувається не лише на городах, в садах, але і людей у полі. Вони орють поля і висівають насіння  вівса, ячменю ,пшениці, жита, кукурудзи, соняшника, гречки, вівса та інших культур.

 

Грім озвався на зорі,-

То не грім , а трактори.

Трактори ідуть в поля : їх заждалася земля.

 

У прислів'ях, приказках, прикметах відбито зв'язок між весняними явищами у дерев і традиційними сільськими роботами.

 

3.Робота над прислів’ями.

 

•   У берези рушив сік — земля відтанула.

•   Зацвіла верба — ґрунт достиг, час у поле виїжджати.

•   Пшеницю сій, коли черемха зацвітає.

•   Вільха зацвіла — сій гречку.

•   Ячмінь сіють, поки цвіте калина.

 

Кожна пора року красива по собі, і кожну ми за щось любимо. Зараз йде мова про весну, яка починає прокидатися від тривалої сплячки. Починає  прокидатися природа. На деревах почне розпускатися листя. Прокинуться  і перші весняні квіти підсніжники, які наче сніг вистилають землю. Саме ці квіти є символом весни. Квіти дарують нам насолоду , а також позитивні почуття : радості, спокою, краси, гарного настрою.

 

Квіти, квіти... Чарівні квіти,

Кольорові, великі й малі...

Ви умієте душу зігріти,

Бо й самі ви — душа землі.

 

1.     Розгадування кросворда « Квіти»  ( додаток)

 

Там козак стоїть між квітів.

Весь червоний – гордий пан.

Не козак це, а ...

(Тюльпан)

 

 

Посадила в квітнику

Квітку ніжну та струнку.

Жовті ніжні пелюстки,

Зеленесенькі листки.

В квітнику у мене зріс

Гордий красень... Це —

(Нарцис)

 

Із зеленої сорочки,

Що зіткав весною гай,

Білі дивляться дзвіночки,

А як зовуть їх відгадай.

(Конвалії)

Я найперша зацвітаю

Синім цвітом серед гаю.

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку.

(Пролісок)

 

 

Я першим зацвітаю серед гаю

І білий, наче сніг, я колір маю.

(Підсніжник)

 

 

-Дуже добре діти.

Біля хати кожної дбайливої господині ростуть квіти . Не можна уявити собі двору на Україні, де б не росли чорнобривці, майори, айстри, сальвія. Ці квіти висівають навесні, щоб продовж літа та до пізньої осінні вони милували наше око. На весні також саджають гладіолуси та жоржини.

-А насіння яких квітів ви висіваєте вдома : ( читання віршів )

 

Літературна сторінка.

 

Айстри

Айстри ранком сумували,

Що дощі на них не впали.

Алла айстри попивала,

Щоб вони не сумували.

  

Гладіолус

Під віконцем гладіолус

У багряному цвіту.

Подає він ніжний голос:

"Я на радість всім росту".

 

Сальвії

Сальвії Соня садила,

Сальвії Соня ростила.

Ніжно цвітуть на осонні

Сальвії ніжно-червоні.

 

Чорнобривці

Гарні квіти біля хати

Навесні садила мати.

Чорнобривці чорноброві

Квітнуть в тиші вечоровій.

Чорнобривці чарівні

Так і просяться в пісні.

 

Не забудьте допомогти дорослим посіяти навесні на клумбах  айстри, чорнобривці, майори та інші рослини, насіння яких назбирали восени.

 

V. Узагальнення й закріплення знань.

 

1.Фронтальне опитування

 

- Ось і добігає до кінця наш урок. Скажіть діти, то ж які  турботи навесні у людей у місті,  чим вони займаються?

-А чим займаються люди навесні у селах : що вони роблять на городах, у полі, у саду?

 

 ( Діти розказують прислів’я )

 

 Весна ледачого не любить.

 Весною не посієш - восени не збереш, взимку заплачеш.

 Хто спить влітку, плаче зимою.

Що посієш , той збереш. …тощо…..

 

VI. Підсумок уроку.

    

VII.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

—  Виростіть разом із дорослим розсаду чорнобривців, майорів, айстр. Коли настане тепло, висадіть рослини у ґрунт.

 

 

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

Рекламуємо красиве і корисне. Реклама. Створення реклами улюбленого соку з веселим героєм

Мета: розширити знання учнів про рекламу; пояснити роль реклами в житті людини, як може реклама впливати на рішення і поведінку людини; формувати художньо-естетичне ставлення до дійсності, інтерес до пізнання культури народів, фантазію; виховувати бажання приймати свідомі та виважені рішення

Обладнання:   ємність для води, фарби, олівці, фломастери 

З ЧОГО ВИГОТОВЛЯЮТЬ СОКИ?




РЕКЛАМА СОКУ


ПОФАНТАЗУЙ І СТВОРИ РЕКЛАМУ СВОГО УЛЮБЛЕНОГО СОКУ З ВЕСЕЛИМ ГЕРОЄМ.