воскресенье, 18 апреля 2021 г.

 

19.04.21 р.

УКРАЇНСЬКА МОВА

Наталія Чухліб, Подорож листочка. Складаємо словесний портрет листочка. Придумуємо кінцівку твору.

Підручник с. 70 – 71,

Завдання 1- 2( усно)

Завдання 3( письмово) . Записати відповіді на питання.

Завдання 4- 5 ( усно)

Завдання 6 ( письмово). Знайти антоніми і записати їх парами. ( Що таке антоніми – ми говорили на попередніх уроках . ПРИГАДАЙТЕ!)

 

МАТЕМАТИКА

Годинник. Задачі на обчислення часу в межах доби.

Підручник с. 116,

Завдання 1 – 2( письмово). За зразком назвати час, який показують годинники. Записати в зошит.

Тема: Визначення часу за годинником. Задачі на обчислення часу в межах доби.

Мета:

формування предметних компетентностей: актуалізувати знання учнів з теми «Одиниці вимірювання часу»; навчати визначати час за годинником, встановлювати співвідношення між одиницями часу, множити та ділити числа в межах 1-5, множити на число 6 з опорою на таблицю множення чисел; повторити структурні елементи задачі; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі та вирази; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне; ознайомити з різними видами годинників.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;

соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в групах, виявляти ініціативу, докладати власних зусиль для досягнення спільного результату;

загальнокультурної: розширити знання учнів про різноманітні види годинників;

розвивати вміння цінувати свій час та час інших людей.

Тип уроку: комбінований.

Міжпредметні зв’язки : природознавство.

Обладнання: таблиця «Міри часу», демонстраційний годинник, картки, ілюстрації годинників.

Хід уроку:

 І. Вступна частина

1.  Організація класу

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

На уроці ти працюй,

Все обчислюй і рахуй!

2. Актуалізація опорних знань

·        Каліграфічна хвилинка

24 60 24 60

-         Охарактеризуйте ці числа.

ІІ. Основна частина

1.     Повідомлення теми і мети уроку («Коло ідей»)

Справно йде, хоч ніг не має,

«Цоки-цок!» усім співає .

І секунди, і хвилини

Він рахує щогодини.

(Годинник)

-         Який висновок можна зробити? (Що ми сьогодні на уроці говоримо про годинник, час)

2.     Мотивація навчальної  діяльності («Мікрофон»)

-         А для чого нам потрібно вміти визначати час за годинником? Орієнтуватися в часі?

3.     Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

·        Робота з підручником с.116, завдання 1- 2.( письмово)

·        Робота з макетом годинника

Час визначається за годинником. Розгляньте макет.
- У годинника обов
'язково є дві стрілочки: коротка і довга.
- Коротка стрілка називається годинною.

- Скільки годин пройде, якщо вона зробить повний оберт? (12 годин) -Якщо мала стрілка зробить 2 повні оберти, то скільки пройде  годин? (24 години або доба)

-Тому на годиннику 12 поділок, позначених цифрами, адже 12 і 12 — це 24, тобто 12 годин — це лише півдоби.
За добу годинникова (коротша) стрілка проходить циферблат двічі. (Демонстрація за моделлю годинника.)
Тому на кожній цифрі вона буває за добу двічі, тож буває, скажімо, дев’ята година ранку, коли ви вже в школі, а буває й дев’ята вечора, коли час лягати

спочивати. Це вже час, коли доба от-от скінчиться, — двадцять перша година доби.

- Ранок, день, вечір, ніч становлять добу
- Коли мала стрілка проходить від однієї поділки до наступної, проходить година.

-Велика стрілка називається хвилинною. Одна година становить 60 хвилин.

- Є ще секундна стрілка. Повний оберт вона робить за 1 хвилину, або за 60 секунд.

-Діти, розгляньте таблицю із одиницями часу, прочитайте, як вони пов'язані:
1 доба = 24 години
1 година = 60 хвилин
1 хвилина = 60 секунд

Фізкультхвилинка

Руки вбік, угору, вниз, 
1, 2, 3 — не помились. 
Ми руками — хлоп, хлоп, хлоп, 
А ніжками — топ, топ, топ. 
Як годинник, ось так: 
Тік-так, тік-так. 

ІІІ. Заключна частина

Рефлексія

-         Чого навчилися на уроці?

-         Скільки годин триває доба?

-         Скільки хвилин має 1 година?

-         Що особливо сподобалось на уроці?


УКРАЇНСЬКА МОВА

Галина Вдовиченко, Чорна – чорна курка.

Підручник с. 72, виразно читати текст, розуміти прочитане. Порівняти курку  і листочок з « Подорожі листочка»

 Запитання 1

Прочитай текст і поясни значення слова.

Непосидючка

варіанти відповідей

 

швидка

енергійна

не любить довго бути на одному місці


Запитання 2

Поясни значення слова.

Сідало

варіанти відповідей

 

перекладина у курнику

ліжко

місце для гуляння

 

Запитання 3

Прочитай діалог курки з Бровком.

Знайди звертання.

варіанти відповідей

 

Бровко

курка

куцохвоста

 

Запитання 4

Знайди корінь у споріднених словах.

Підстрибнула, стрибок, стрибунець, зістрибує

варіанти відповідей

 

стри

стриб

стрибн

 

Запитання 5

Добери синоніми до слова гепнулася.

варіанти відповідей

 

впала

повалилася

простягнулася

 

Запитання 6

Поясни значення виразу.

Затамувати подих.

варіанти відповідей

 

Втратити бадьорість, віру в свої сили

Припинити дихати від сильного хвилювання

Дуже сварити

 

Запитання 7

Поясни значення виразу.

Дати духу.

варіанти відповідей

 

Втратити бадьорість, віру в свої сили

Припинити дихати від сильного хвилювання

 Дуже сварити

 

Запитання 8

Поясни значення виразу.

Дух упав.

варіанти відповідей

 

Втратити бадьорість, віру в свої сили

Припинити дихати від сильного хвилювання

Дуже сварити

 

ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА.

 Організаційні вправи. Різновиди ходьби, бігу. ЗРВ із прапорцями. Стрибки в глибину. Рухливі ігри на свіжому повітрі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий