Тема. Таблиця ділення на 6. Мета: ознайомити учнів з
таблицею ділення на 6; формувати вміння розв'язувати задачі і приклади, що
включають ділення на 6; удосконалювати навички творчої роботи над задачею;
розвивати обчислювальні навички, пізнавальну активність, логічне мислення,
математичне мовлення; виховувати уважність. Обладнання.
Казкові герої казки «Колобок»; числа. Хід уроку I.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
МОМЕНТ Девіз
уроку: «Математику тому вивчати слід,
що вона розум до ладу приводить». Як ви
розумієте ці слова? (на уроках
математики розв’язуємо задачі, приклади, рівняння, працюємо з виразами. Щоб правильно
виконувати ці нелегкі завдання, потрібно думати, тобто розум до ладу
приводити). Спланувати
роботу на уроці допоможуть герої відомої казки. Відгадайте якої. Я – клубочок
не простий. Я – клубочок
чарівний. Я тобі
допоможу І дорогу
покажу. Я від діда
утік. Ти тепер за
мною йди й завдання
свої знайди. То яка це казка? (відповідь дітей) - Спланувати роботу на уроці допоможуть
герої улюбленої казки. (На дошці малюнки казкових
героїв). План роботи на уроці. 1. Колобок – підготував усний рахунок. 2. Зайчик – хвилинку каліграфії та
математичний диктант. 3. Вовк – таблицю множення на 6. 4. Ведмідь – роботу в групі. 5. Лисичка – задачі. 6. Дід та баба – самостійну роботу. ІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення
вивченого. 1.
Усний рахунок. а) Кожне з
чисел 6, 7, 8 збільш у 6 разів. б) Числа
12, 16, 24 зменш у 4 рази. 2.
Записаний на дошці вираз прочитайте різними способами.(учні працюють біля дошки) 6 ∙ 3 =
18 - Скласти
приклади на ділення. (18 : 3 = 6; 18 : 6 = 3) 3.Хвилинка каліграфії( письмово) — Випишіть з ряду чисел тільки ті, що є відповідями
таблиці множення на 6. 8; 12; 14; 18; 21; 24; 26; 30; 34; 36; 42; 48; 54; 56. 4. Математичний
диктант.( письмово) - Записати
лише відповіді. - Знайдіть
добуток чисел 4 і 6; 4 і 5; 6 і 5. - 4 збільшити
у 4 рази; 12 зменш у 3 рази; 15 зменш у 5 разів; знайти
частку чисел 24 і 4. (перевірка за записом на дошці: 24, 20, 30,
16, 4, 3, 6). - Назвати
числа в порядку зростання та спадання. Ми виконали завдання, які для нас підготували
колобок і зайчик. ІІІ.
Оголошення теми уроку ІV.
Мотивація навчальної діяльності. Постановка і розв’язування навчальної проблеми.
1. Робота в групі.( усно) - Порадитися і з ряду чисел записаних на дошці виписати
ті, що діляться на 6.
12, 24, 35,
42, 56, 18,
30, 39, 48,
36, 22, 54. (Діти фломастерами на аркушах виконують
завдання і доводять чому саме ці числа виписали). Кому
важко було виконувати завдання? -
Чому? -
Отже, нам потрібно скласти таблицю ділення на 6. -
Подумайте, що ж для цього потрібно зробити. (Так, пригадати таблицю множення на 6). 2.
Складання таблиці ділення на 6. V.
Сприймання й усвідомлення нового матеріалу. 1. Робота з
підручником с.113 Завдання 1 -2
- 3 ( усно) Завдання 4( 1, 4) ( письмово) 2. Творча робота над задачею. а) Задача
5(1) ( письмово) Скласти і розв’язати
задачу за малюнком. V. Узагальнення й систематизація знань учнів. Робота над задачами ( усно) 1) Теслярі розпиляли колоду завдовжки 12 м на 6
однакових частин. Яка довжина кожної частини? (12 : 6 = 2) Скільки розпилювань зроблено? (5) 2) Учень вирізав з паперу 4 квадрати, 6 кругів, а
трикутників — у 3 рази більше, ніж кругів. Скільки всього многокутників
вирізав учень? VІ. Підведення
підсумків. Рефлексія. Метод «Незакінчене речення». На уроці повторили…
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий