09.04.21р.
УКРАЇНСЬКА МОВА ( ЯДС)
Як тварини з’являються на світ.
Мета:
• формування предметних компетентностей: ознайомити учнів зі змінами, що відбуваються в житті звірів навесні;
формувати вміння правильно поводитися в природі; розвивати вміння встановлювати
причинно-на-слідкові зв'язки, пізнавальний інтерес; виховувати любов до
природи, інтерес до життя тварин;
• формування ключових компетентностей: спілкування
державною (і рідною у разі відмінності) мовами; уміння навчатися
впродовж життя; компетентності в природничих науках і технологіях;
загальнокультурна грамотність.
Обладнання: комп'ютер, відеопрезентація, горщик, велика ложка, картки, мішечки з
малюнками тварин, аудіо-запис.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Освітні галузі: природнича, мовно-літературна.
Хід уроку
І. ВСТУПНА
ЧАСТИНА
1. Організаційний момент
На цьому уроці, діти,
Треба дружно працювати,
Щоб змогли на всі питання
Відповіді дати.
2. Актуалізація опорних знань
— Назвіть диких звірів. Які з них є
героями казок?
— Як зимують звірі?
— Які зміни відбуваються в природі
навесні?
— Чи впливає це на життя тварин?
3. Повідомлення теми та мети уроку
— Чи здогадалися ви, якою буде тема нашого
уроку?
— Сьогодні ми обговоримо зміни у житті
тварин навесні.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Вивчення нового матеріалу
1) Перегляд відеопрезентації.
Учні розгадують кросворд, відгадують
загадки та слухають розповіді про життя звірів навесні (https://youtu.be/5GW2jWb-6lA).
2) Робота за підручником (с. 79).
Стратегія «Семінар читачів»
Стратегія проводиться за алгоритмом:
·
Мовчазне читання тексту.
·
Проведення читацького діалогу. (Учні
ставлять одне одному питання.)
·
Оформлення відгуків на прочитаний текст. (Учні,
за бажанням, створюють малюнок чи схему до тексту.)
Робота за малюнками
— Чому ранньої весни слід обмежити походи до лісу?
Висновок. Весна — період виведення потомства у тварин. Пам'ятайте! Тварини, як
і люди, страждають від втручання в особистий простір.
3) Інсценізація вірша «Будить мама
ведмежатко».
Дійові особи: мама, ведмежатко.
Обладнання: горщик, велика ложка.
Будить мама ведмежатко |
(«Мама» будить «ведмежа».) |
Рано навесні: |
|
— Прокидайсь, моє малятко, |
|
Вже розтанув сніг! |
(«Мама» показує на вікно.) |
Вже птахи давно щебечуть, |
(Махати руками, як крильцями.) |
Уставай, сонько! — |
|
Мама штурхає за плечі, |
(Трясе за плечі.) |
Та мовчить Мишко... |
|
— Що ж, — зітхнула сумно ненька, — |
|
Ох, біда, біда! |
(Хитає головою.) |
Буду я тепер, бідненька, |
|
Їсти мед сама. |
(Показує руками на себе.) |
— Зачекай! — Мишко підскочив, — |
|
Вже біжу, біжу! |
(«Ведмежа» підбігає до «мами».) |
Лиш візьму велику ложку — |
(Бере і показує велику ложку.) |
І допоможу!!! |
(Імітує рухи ложкою від горщика до рота.) |
Олеся Мамчич
Руханка «Ведмежата на
прогулянці»
Спочатку ведучий говорить: «Ви всі —
маленькі ведмежата, ви гуляєте н луках і збираєте солодку суницю. Один з вас —
найстарший, він стежить за рештою».
Звучить весела музика. Діти перевальцем
ходять кімнатою і зображують ведмежат — удаючи, ніби збирають ягоди, наспівують
пісеньки. У цей час ведучий обирає одного гравця і, коли музика зупиняється,
оголошує, що він і є старше ведмежа. Його завдання (оголошується заздалегідь):
якомога швидше перевірити, чи всі ведмежата на місці, тобто торкнутися плеча
кожного гравця. Після того, як він упевниться, що ніхто не загубився, гра
поновлюється, а за кілька хвилин ведучий призначає іншого старшого.
Гра триває до тих пір, поки всі не
побувають у цій ролі. Того, хто виконає це завдання найшвидше, оголошують
найшвидшим і найстаршим. (Гру можна проводити досить часто, змінюючи
ведмежат на кошенят, курчат, слоненят і т. ін.)
2. Творче перенесення знань і
навичок у нові ситуації
Розгадування кросворда
«Дикі тварини»
1. Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну. (Ведмідь.)
2. Я — руда, низького зросту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа —
В них таке смачненьке м'ясо.
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене... (лисиця).
3. Сірий, ікластий,
Хоче вівцю вкрасти. (Вовк.)
4. Я веселенький звірок,
Плиг з ялинки на дубок. (Білка.)
5. Довгі вуха, куций хвіст,
Невеличкий сам на зріст.
На городі побував —
Нам капусту попсував.
Довгі ноги — скік та скік.
Ми погнались — він утік. (Заєць.)
6. Хто це землю вигортає,
Мов купини навертає?
То підземний хід
Риє, риє... (кріт).
7. Маленьке, сіреньке,
А хвостик, як шило. (Миша.)
8. Він ікластий і сердитий,
Дуже любить землю рити.
Жолуді весь час шукає
Й малюків смугастих має. (Кабан.)
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. РЕФЛЕКСІЯ
Назвати:
·
3 речі, яких навчилась/навчився сьогодні
на уроці;
·
2 речі, про які хочу знати більше;
·
1 запитання, яке у мене виникло на уроці
сьогодні.
ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА.
Організаційні вправи. Різновиди ходьби, бігу. Загальнорозвивальні вправи із малими м'ячами Метання малого м’яча на дальність. Стрибки у висоту. Розвиток швидкості. Розвиток гнучкості. Рухливі ігри на свіжому повітрі.
Комментариев нет:
Отправить комментарий