08.04.21 р.
МАТЕМАТИКА ( ЯДС)
ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 6. ЗАДАЧІ НА ЗАСТОСУВАННЯ ПОРЯДКУ ВИКОНАННЯ Дій. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ, ЯКА ПОВТОРЮЄТЬСЯ
Мета: закріпити табличне множення числа
6 та її практичне застосуванням; удосконалювати вміння знаходити значення
виразів зі змінною, що повторюється; формувати вміння розв'язувати приклади і
задачі, застосовуючи знання таблиці множення і правила про порядок дій;
розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
2. Робота за таблицями( усно)
Множник |
3 |
4 |
6 |
|
Множник |
7 |
|
3 |
3 |
Добуток |
|
12 |
|
24 |
Ділене |
12 |
36 |
|
|
24 |
32 |
Дільник |
4 |
4 |
4 |
4 |
|
|
Частка |
|
|
7 |
9 |
6 |
8 |
3. Розв'язування задач виразом ( усно)
1) Бабуся зв’язала онукам 5 пар рукавиць. Скільки рукавиць зв’язала бабуся
онукам?
2 ∙ 5 = 10 (р.)
2) Купили 2 марки по 6 копійок, 2 марки по 4 копійки і 2 марки по 9
копійок. Скільки грошей заплатили за всю покупку?
6 ∙ 2 + 4 ∙ 2 + 9 ∙ 2 = 38 (к.)
4. Хвилинка каліграфії
— Додайте по 6 від 6 до 60. Запишіть утворені числа. Наприклад: 6, 12, 18, ….
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розв'язування задачі ( письмово)
На першій полиці стоїть 6 книжок, на другій – в 6 разів більше, а на третій
–у 3 рази менше, ніж на другій. Скільки книжок стоїть на третій полиці?
2. Обчислення значень виразів( письмово)
65 - 6 * 8 = 36 : 4 + 18 : 3 = 98 - 32 * 1 : 4
6 * 9 - 55 = ( 67 - 40 ) : 3 = 6 * 10 - 12 : 4 =
39 + 5 * 7 = 6 * 6 : 4 + 11 = 99 * 0 + 6 * 7 =
3. Офтальмологічна пауза
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Розв'язування логічних задач
1) На дубі три гілки, на кожній — по 5 яблук. Полічіть урожай. (На дубі
яблука не ростуть.)
2) У сітці 5 груш. Необхідно їх поділити між п’ятьма дівчатками (по одній),
але так, щоб одна груша залишилася у сітці. (Одній дівчинці дати яблуко із
сіткою.)
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити табличне множення та ділення
чисел 2, 3, 4, 5, 6.
УКРАЇНСЬКА МОВА
Читаємо вірші про весну.
Підручник с. 64 - 65. Виразно читати та розуміти прочитане.
УКРАЇНСЬКА МОВА ( ЯДС)
Які рухи свідчать про пробудження природи.
Підручник с. 78
https://www.youtube.com/watch?v=YM4aaU_2tTs
1. Вітання
Вправа «Добрий день!»
Учитель. Треба разом привітатись.
Діти.
Добрий день!
Учитель. Дружно, голосно сказати.
Діти.
Добрий день!
Учитель. Вліво, вправо поверніться,
Своїм друзям посміхніться.
Діти.
Добрий день!
Учитель. Дружно всі, не відставайте.
Діти.
Добрий день!
· 2. Обмін інформацією. Тема дня «Які рухи
свідчать про пробудження природи?»
Ø Гра «Ознаки весни»
— Сьогодні ми вирушимо на гостину до природи. Я пропоную вам
подружитися з нею, розкрити її таємниці. До нас зазирнуло сонце, але воно без
промінчиків і зовсім не гріє. Назвіть ознаки весни — і промінчики з'являться
біля сонечка, воно яскраво засяє і зігріє нас.
(Сніг і лід тане; з'являються перші проталини; на деревах
бубнявіють бруньки; прилітають з теплих країв птахи; з дахів будинків капають
бурульки; з'являються первоцвіти; дні стають довшими, ночі — коротшими.)
Ø Вправа «Прислів'я»
— Які прислів'я про весну ви знаєте?
□ Вода з гір потекла — весну принесла.
□ Квітень з водою, травень з травою.
□ Навесні сонечко, як мама, і світить, і
гріє.
□ Березень зиму кінчає, весну починає.
□ Навесні красна квітами, а осінь —
пирогами.
□ У березні сім погод надворі: сіє, віє,
крутить, мутить, зверху ллє, а знизу мете.
□ Сон на зиму відклади, а діло в квітні
зроби.
□ Весною день втратиш, потім роком не
повернеш.
□ Зійшов у березні сніжок — берися за
плужок.
□ Коли квітень з водою, то травень з травою.
· 3. Групове заняття
Ø Вправа «Поєднай»
Завдання: поєднати речення та словосполучення за змістом.
Весняний рух соків у дерев і кущів. — (Найшвидший рух соку
починається у клена гостролистого й берези.)
Цвітіння вітрозапильних дерев і кущів. — (Найшвидше зацвітають
вільха, ліщина, клен, тополя.)
Цвітіння перших лісових весняних квітів — (підсніжників,
пролісків, рясту).
Цвітіння перших трав'янистих рослин — (мати-й-мачухи, кульбаби,
грициків).
Бубнявіння бруньок — (у дерев).
Поява комах — (мух, бджіл).
Приліт птахів — (граків, шпаків, жайворонків).
Відростання — (багаторічних трав).
Ø Народна весняна гра «Шум»
— Закликати весну означало замовити її, таким чином прискорити
настання тепла. У лісі на прогалинах косили сіно; збирали цілюще та чарівне
зілля; в лісі займалися ловами; ліс використовували як будівельний матеріал для
своїх хатинок. Людина навесні піснею шанувала Шумлячий ліс.
Усі учасники беруться за руки і шикуються в одну лінію. Остання
пара підносить з'єднані руки догори, утворивши таким чином «ворота». Перший
учасник, ведучи за собою інших, проходить крізь «ворота». Кожен, хто танцює,
перекручується під своєю правою рукою, а лівою рукою утворює ворота з наступним
партнером. Таким чином лінія повністю заплітається. Коли ж Шума заплели, то
ведучий танцю починає його розплітати, рухаючись в іншому напрямку. Шума то
«заплітають», то «розплітають», співаючи:
Ой нумо, нумо,
В зеленого Шума.
А в нашого Шума
Зеленая шуба...
Ой, дівки-парубки,
Зеленая шуба...
Йдім, дівчата,
Шума заплітати...
Шума заплетемо,
Гуляти підемо.
А Шум ходить по діброві,
А Шумиха рибу ловить.
Ой, нумо, нумо,
Розплітати Шума.
Шума розплетемо,
Гуляти підемо.
А Шум ходить по діброві,
А Шумиха рибу ловить. (І т. д.)
· 4. Теми для Щоденника вражень
□ Мені струмок прошепотів...
□ Усе прекрасне на землі — від сонця.
□ Мене вражає ніжна краса природи.
ЯДС
Активний і пасивний відпочинок
Підручник с.77.
Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно.
Активний і пасивний відпочинок. Рух і здоров’я
Мета: пояснити дітям значення руху для здоров’я, довести до свідомості учнів, що рух — це життя; продовжувати навчати дітей розрізняти активний і пасивний відпочинок, їх значення для здоров’я людини; виховувати бажання систематично займатися фізичними вправами.
Очікувані результати: учні повинні знати та розуміти поняття «рух», «рухливі ігри»; учні повинні вміти розрізняти активний і пасивний види відпочинку.
Обладнання і матеріали: підручник, робочий зошит, малюнок із зображенням емблеми Олімпійських ігор, картки зі знаками «+», «–».
Тип уроку: комбінований.
1. Організаційний момент
2. Актуалізація опорних знань учнів
2.1. Гра «Так чи ні».
Мета: перевірити знання учнів про те, що є корисним або шкідливим для здоров’я.
• Коли загартовуєшся — хворієш.
• Пізно лягати спати — корисно.
• Зранку корисно робити зарядку.
• Перед уживанням їжі слід мити руки.
• Треба читати лежачи, при поганому освітленні.
2.2. Проблемне запитання.
— Щоб правильно розвиватися, бути здоровим і сильним, потрібно багато рухатися. Як ви вважаєте, чому?
Довідка: Рух — це природна потреба людини. Діти, які мало рухаються, зростають кволими, погано навчаються, невпевнені у собі, часто хворіють. Рух — це складова активного відпочинку людини.
3. Мотивація навчання та повідомлення теми уроку
Інтерактивна гра «Мозковий штурм».
Мета: довести учнів до думки, що заняття спортом — це дуже корисно для здоров’я.
— Поясніть значення прислів’я Хто спортом займається, той сили набирається.
Висновок: Щоб мати міцне здоров’я, слід постійно займатися спортом.
4. Сприйняття й осмислення нового матеріалу
4.1. Бесіда з теми «Олімпійські ігри».
Запропонувати учням розглянути емблему Олімпійських ігор та розповісти, що вони знають про ці змагання.
Довідка: Про те, що фізкультура і спорт корисні для здоров’я, люди знали дуже давно. У Давній Греції спорт був одним із головних занять. Гарними вважалися люди атлетичної статури. Саме в Давній Греції були започатковані перші Олімпіади — свята спорту. Згодом вони стали справжніми міжнародними змаганнями — Олімпійськими іграми. Ці ігри проводять кожні чотири роки.
Висновок: Люди, які займаються спортом, мають здорове та гарне тіло.
4.2. Оздоровча хвилинка.
4.3. Робота з підручником. с. 77
а) Бесіда за малюнками. Завдання 2.
б) Обговорення тексту в підручнику. Завдання 1.
в) Проблемні запитання:
— Хто з вас відвідує спортивні секції?
— Яким видом спорту ви займаєтесь?
— Які ще види спорту вам відомі?
— Чим корисний спорт для організму?
4.4. Розповідь учителя.
1) Гра.
2) Рухливі ігри.
3) Ранкова гімнастика.
4) Танець.
5. Узагальнення та закріплення нових знань.
5.1. Оздоровча хвилинка.
Довідка: Фізкультхвилинки — невід’ємна частина уроку, тому що ви швидко втомлюєтесь і разом із тим знижуються ваша увага і працездатність. Під час фізкультхвилинок ви можете активно відпочити від роботи на уроці.
5.2. Гра «Рух — здоров’я».
Мета: продовжувати вчити учнів розрізняти види активного та пасивного відпочинку.
Зачитувати дітям слова. Учні у відповідь мають показувати знак «+», якщо ці дії є активним відпочинком, і знак «–», якщо — пасивним.
Слова для гри: фізкультхвилинка; ігри на свіжому повітрі; відпочинок на дивані; ігри за комп’ютером; заняття танцями; спорт; перегляд телепередач, фільмів; читання книг.
Висновок: Рух для людини — це її здоров’я, тому активний відпочинок є кориснішим для організму, ніж пасивний.
6. Підбиття підсумків уроку
Підсумкова бесіда.
— Для чого людині потрібно багато рухатись?
— Які справи допомагають вам бути у русі?
— Чи любите ви спорт?
— Чим подобаються вам уроки фізкультури?
— Чому фізичні вправи приносять людині користь?
— Як ви допомагаєте вдома батькам?
— У чому полягає основна різниця між видами активного та пасивного відпочинку?
ОБРАЗОТВОРЧЕ
МИСТЕЦТВО
Декоративно
–ужиткове мистецтво. Орнамет. Створення орнаменту.
Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті.
СЕКРЕТИ ВЕСЕЛОГО ОРНАМЕНТУ
Мета:
✵ навчити учнів
використовувати стилізацію та ритм як засоби створення орнаменту, ознайомити з
видами орнаменту;
✵ розвивати естетичні
почуття, смак;
✵ виховувати почуття
національної гордості за мистецтво свого народу, здатність зберігати традиції.
Оснащення
✵ Матеріали та
інструменти: папір для малювання, гуаш, пензлі, ємності з водою, серветки для
витирання рук та пензлів.
✵ Зоровий ряд: фотографії
різних предметів побуту з орнаментами (рушники, вишиванки, керамічні вироби,
писанки тощо).
Тип уроку: комбінований урок.
Словник термінів
Орнамент — візерунок, побудований на
ритмічному чергуванні та поєднанні елементів.
Хід уроку
1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Привітання. Перевірка готовності учнів до
уроку
2. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
♦ Чи є у вас вдома улюблений посуд
(власна чашка)? Яке зображення прикрашає його?
♦ Чи сподобалась би вам ця чашка,
якби на ній не будо жодного зображення?
♦ Чим прикрашені скатертини та
рушники у ваших оселях?
3. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ
Учитель. Сьогодні ми помандруємо до
майстрів декоративно-прикладного мистецтва і дізнаємось, у чому ж чарівність
виробів, виготовлених їх руками.
4. ВИКЛАДАННЯ НОВОГО
НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Учитель. Ви вже знайомі з поняттям
орнамент. Орнамент — це візерунок, побудований на ритмічному чергуванні та
поєднанні елементів (запис до словничків).
♦ Пригадайте, де ми використовували
орнаменти?
Орнамент завжди відігравав дуже важливу
роль в оздобленні будь-яких виробів. Це вишиванки, рушники, керамічні та
дерев’яні вироби, килими і навіть писанки (аналізування наочності). Наш посуд
був би нецікавим, навіть сумним, якби його не прикрашали орнамент або якесь
зображення.
Мова орнаменту є найдавнішою мовою. Вона
виникла задовго до того, як людина навчилася писати. Орнаменти та візерунки,
якими людина прикрашала свій побут, слугували не лише для краси, а й несли
певну інформацію. І сьогодні майстри декоративно-прикладного мистецтва
зберігають і передають знання, пов’язані з символікою орнаментів.
Пригадайте: назва орнаменту залежить від
тих елементів, з яких він складається. Орнамент може бути геометричним (якщо
складається з геометричних фігур), рослинним (складеним із зображень листя,
гілок, квітів, плодів), тваринним (що складається із зображень тварин), а іноді
для орнаментів використовують й зображення фігури людини (антропоморфний
орнамент) або поєднання різних зображень, і тоді орнамент називається змішаним.
Геометричний орнамент є найпоширенішим. В
геометричному орнаменті використовують зображення різних геометричних фігур —
коло, ромб, квадрат, трикутник тощо. Ромби за стародавнім слов’янським повір’ям
утілювали богиню землі та служили добрим охоронним символом, який приносить
щастя. Зиґзаґи та спіралі символізували безперервність часу, передавання
родинних традицій. Такі геометричні фігури, як квадрати, ромби, багатокутники,
є символами землі, вогню, каменю (демонстрування наочності).
Рослинний орнамент складається зі
стилізованих листя, квітів, плодів, гілок тощо. Під час створення такого
орнаменту всі народи надихалися красою місцевої природи, запозичуючи з неї
різноманітні мотиви. Найчастіше зустрічається в усіх народів мотив «Дерево
життя», яке може зображуватися як квітучий кущ (демонстрування наочності).
У тваринних (зооморфних) мотивах
найчастіше використовують зображення птахів, оскільки вони є одними з найбільш
поширених і улюблених образів народної творчості. І це не випадково. Образ птаха
в орнаменті означає посередника між небом і землею. Також вважалося, що птахи
оберігають здоров’я жінок і дітей (демонстрування наочності).
Фізкультхвилинка
5. ІНСТРУКТАЖ
Учитель. Зараз ви створюватимете власний
орнамент. Для цього ви маєте пам’ятати, що елементи вашого орнаменту повинні
чергуватися.
Запам’ятайте, що у побудові орнаменту є
цікава закономірність: ті самі елементи, що розташовані в різній послідовності,
створюють різні орнаменти.
6. САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА
ДІЯЛЬНІСТЬ УЧНІВ
Створення геометричного або
рослинного орнаменту
7. АКТУАЛІЗАЦІЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ
♦ Що таке орнамент?
♦ Які існують види орнаментів?
♦ Якими візерунками зазвичай
прикрашають рушники?
♦ Що можна прикрасити орнаментом,
створеним вами сьогодні?
8. ПІДБИТТЯ
ПІДСУМКІВ УРОКУ
1. Підбиття підсумків (загальна оцінка
уроку, перегляд дитячих робіт, демонстрування кращих).
2. Визначення завдання для підготовки до
наступного уроку: принести папір для малювання, гуаш, пензлі; пригадати
неіснуючих тварин, яких можна зустріти в казках.
3. Проголошення уроку завершеним.
ВИДИ ОРНАМЕНТУ
ГЕОМЕТРИЧНИЙ
Комментариев нет:
Отправить комментарий