понедельник, 5 апреля 2021 г.

 

06.04.21 р.

 

МАТЕМАТИКА

Таблиця множення числа 6. Знаходження значень виразів.

Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно.

 

Тема. Таблиця множення числа 6. Задачі на застосування порядку виконання

дій. 

Мета: закріпити знання учнів із табличного множення числа 6 та її практичним

застосуванням; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі,

застосовуючи знання таблиці множення і порядку дій; розвивати

обчислювальні навички, математичне мовлення; виховувати уважність.

Обладнання: презентація

                                               Хід уроку

 І. Організація класу.

- Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день.

Для того, щоб впоратися на уроці із завданнями, будьте старанними і

слухняними. Завдання наші такі:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

Сьогодні у нас незвичайний урок, бо до нас вирішили завітати дівчинка

Оленка і професор Котик. Вони живуть у далекому казковому лісі, але щоб

вийти з нього, їм треба подолати декілька перешкод. Тож давайте їм зараз

допоможемо.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Діти, для початку перевіримо домашнє завдання, тобто як ви вивчили табличку множення на 6.

ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

Усний рахунок

Табличне множення числа 6.

-Зараз нам необхідно допомогти нашим друзям розв’язати перше

завдання.

Математичний диктант

Метод «Мозковий штурм»

- А зараз, ми з вами подолаємо друге завдання – це математичний

диктант. Тож будьте уважними, записуйте в зошиті лише відповідь.

1) Йшли чотири їжаки,

В кошиках несли по три буряки.

Скільки всього буряків

У чотирьох їжаків?

 

2) Троє бобрів попрали по 5 кожухів.

Посушити поклали – сороки покрали

Полічіть, скільки кожухів

Украли у бобрів?

 

3) Дощ періщить третій день,

Засмутився старий пень,

Не полічить він гриби,

Що ростуть немов з води.

П’ять сімей по три грибочки:

Браві дочки і синочки.

Нумо, діти, поспішіть,

Всі гриби ви полічіть.

 

4) Раз, два, три, чотири, п’ять –

Крались кицьки полювать.

По чотири мишки зловили,

Всі їх разом полічили.

Миші ледь не повтікали,

Доки кицьки рахували.

Кицькам, діти, поможіть,

Мишенят ви полічіть.

 

5) 4 лисиці в’яжуть по 4 рукавиці.

Будуть зручні і м’якенькі,

І пухнасті, ще й тепленькі.

Скільки рукавиць буде у лисиць?

 

6) Скатертину Галя вишивала

І всю ніч вона не спала.

На скатертині 9 кліток,

В кожній клітці по 4 квітки.

Порахуйте, діти,

На скатертині квіти.

 

7) Квітки дівчинка збирала

І в букетик їх складала.

6 букетів по 4 квітки,

Скільки всього квітів, дітки?

- Обміняйтесь із сусідом по парті зошитом і звірте з відповідями на екрані.

( Відповіді: 12, 15, 15, 20, 16, 36, 24)

Хвилинка каліграфії

Жучок пройшовся по базару,

Купив чобіт червоних пару.

Подумав, щось порахував

І пару жовтих ще придбав,

А потім ще й зелених пару.

Летів, як світлофор, з базару!

А загадка вам ось така:

То скільки ж ніжок у жука?

(Шість)

- Давайте дамо характеристику числа 6.

- Які двоцифрові числа можна утворити з цифрою 6?

- А зараз пропишіть у зошиті один рядочок числа 6.

- У другому рядочку запишіть утворене вами двоцифрове число.

 

ІУ. Повідомлення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Діти, ви виконали всі завдання і до нас нарешті завітали дівчинка

Оленка та професор Котик.

Давайте ж послухаємо, що вони нам розкажуть.

Пропоную повторити , як вивчили таблицю множення числа 6 і вмієте застосувати її на практиці під час розв’язування прикладів і задач, знайти значення виразів з буквою, що повторюється.

У. Вивчення нового матеріалу.

1. Первинне закріплення вивченого матеріалу. ( письмово)

А) Спробуйте знайти значення виразів за допомогою таблиці множення

числа 6.

6 · 8 + 23 =                   85 – 3 · 6 =

50 – 6 · 5=                    4 · 6 + 28 =

6 · 2 : 3+ 76 =               6 · 6 : 4 =

6 · 9 – 6 · 5=                 32 + 6·8 =

 

В) Розв’язування задачі (письмово).

У ставку плавало 6 дорослих гусей, а гусенят було в 4 рази більше, ніж гусей. Скільки гусей всього плавало в ставку?

Фізкультхвилинка

VІ. Розвиток математичних знань

Працюємо далі. Пропоную розв’язати задачу.( письмово)

Маса дині 6 кг, а гарбуз на 24 кг важчий. У скільки разів гарбуз важчий за диню?

3. Розв’язування логічних завдань ( усно)

1) На дубі три гілки, на кожній — по 5 яблук. Полічіть урожай. (На дубі

яблука не ростуть.)

2) У сітці 5 груш. Необхідно їх поділити між п’ятьма дівчатками (по одній),

але так, щоб одна груша залишилася у сітці. (Одній дівчинці дати грушку із

сіткою.)

VI. Підсумок уроку.

Гра «Інтерв’ю до газети»

Діти, наші друзі хочуть дізнатися, які ваші враження від уроку, тому

хочуть взяти у вас невеличке інтерв’ю.

- Що було незвичайного на уроці?

- Яка була тема уроку?

- Які завдання виконували на уроці?

- Що найбільше сподобалося на уроці?

VIІ. Повідомлення домашнього завдання

Діти, дівчинка і Професор, залишили вам завдання, яке ви повинні

будете виконати вдома (повторити таблицю множення числа 6.)

 Працювали ми старанно.

Тож сміливо йдемо відпочивати.

 

УКРАЇНСЬКА МОВА

Складаємо розповідь.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Qf9Ez8MqQaM

ЯДС

Хто як рухається.

Підручник с.75, прочитати текст і дати відповіді на запитання. Завдання 1, 2, 3

 ( усно). Заповнити таблицю. Пригадайте, як рухаються різні тварини. запишіть приклади.( по  чотири назв тварин). Наприклад: плавають - щука і т.д.

ПЛАВАЮТЬ

ХОДЯТЬ

ЛІТАЮТЬ

 щука

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

БІГАЮТЬ

ПОВЗАЮТЬ

СТРИБАЮТЬ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=NmOCsAykd_8

ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ

Робота з картоном. Виготовлення рюкзака.

Альбом для трудового навчання с.74 - 75.

1. Виріж деталі рюкзака зі с. 75.

2. Зігни заготовку по лініях згину.

3. Нанеси клей на місця склеювання рюкзака. Склей бічні сторони та дно рюкзака 

( фото 1, 2).

4. Приклей ремінці до задньої стінки рюкзака на місця, позначенні для приклеювання. ( фото 3, 4)





Комментариев нет:

Отправить комментарий