03.11.2020
Математика. Периметр многокутника.
С. 47-48, завдання 1, 2, 3, 6 (усно), завдання 4, 5 (письмово).
Українська мова. Слова з подовженим м`яким приголосним звуком.
С. 53, завдання 4, 5, 8, 9 (усно), завдання 6, 7 (письмово за зразком).
ЯДС. Громадський простір. Правила поведінки в громадських місцях.
С. 54, робота за малюнками. Дати відповіді на запитання.
Трудове навчання. Українські традиції. Глиняний куманець.
МАТЕМАТИКА
Тема. ПЕРИМЕТР
МНОГОКУТНИКА
Мета. Учити обчислювати периметр многокутника.
Підручник — с. 47–48, робочий зошит № 1 — с. 37
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
Завдання 1 і 2 підручника.
Повторити раніше вивчене про незамкнені і замкнені ламані. Побудувати ці фігури
в зошиті.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
А. Завдання 3 підручника. Робота із задачею. Розбір правила знаходження
периметра многокутника.
Б. Робота в парі.
Завдання 4 підручника. Самостійне обчислення периметра многокутників. Перевірка
правильності обчислень однокласницею / однокласником.
ІІІ. Закріплення вивченого
Групова робота: поетапне
виконання диференційованих завдань для двох варіантів. Завдання 5 підручника.
Етап 1-й
В-1. Самостійно обчислити периметр поданих фігур із заданими
довжинами сторін.
В-2.
Колективно пояснити,як знаходити
периметр многокутника, і обчислити периметр поданої фігури за підказкою.
На цьому етапі учням всього
класу пропонуємо завдання 6 «з колючкою» підручника.
Перевірка завдань 1-го варіанта. Слухають усі.
Етап 2-й
В-1. Творче завдання. Виміряти лінійкою сторони фігур. Обчислити
їх периметр.
В-2. Колективно пояснити,як
знаходити периметр многокутника, і самостійно обчислити периметр фігур
із заданими довжинами сторін.
Перевірка завдань. Слухають усі. Перевірити логічне
завдання 6 підручника.
IV. Повторення вивченого
Працюємо в «Робочому зошиті» (с. 37, завдання 1-2).
У завданні 2 довжини сторін
«паркану» навколо городу — 3 см і 5 см.
V. Підсумки уроку. Рефлексія
·
Яким має бути перший зручний доданок при
віднімання чисел від 16?
·
Поясніть два способи віднімання числа 9 від
17.
VІ. Домашнє завдання
З «Робочого зошита», частина 1. (№ 3, с. 37). Або
використати заздалегідь підготовлені роздруківки із завданням із теми, що
розглядалася на уроці.
Довжини сторін трикутника АВС: 4
см, 3 см, 5 см.
Українська мова
Тема уроку: Слова
з подовженим м’яким приголосним звуком. Оголошення
Вчимося правильно
вимовляти і писати слова з подовженим м’яким приголосним звуком. Вивчаємо
будову оголошення
Очікувані результати: 2 МОВ 3-3.1-4 записує окремі слова та
речення, дотримуючись опрацьованих правил щодо оформлення речення на письмі,
а також слів, які пишуться так, як вимовляються; 2 МОВ 1-1.6-1 підтримує й
ініціює діалог на теми, які викликають зацікавлення; 2 МОВ 1-1.6-5 підтримує
аргументами власні думки або спростовує їх |
||
Перевіряю себе1: § Я правильно вимовляю слова з м’яким
подовженим приголосним звуком § Я правильно пишу слова з подовженим м’яким приголосним звуком § Я вчуся писати диктант у парі § Я знаю, яка інформація має бути в оголошенні
1 для перевірки учнями результатів роботи на
уроці |
Ключові/нові слова: Звук, буква, подовжений
м’який приголосний звук; оголошення |
Матеріали та обладнання: § підручник, зошит [53; 39]; § презентація до уроку; § інтерактивна дошка/проектор. |
1 • • •2 |
Перевірка
домашнього завдання |
2 • • |
Колективна/самостійна
робота Завдання
6
підручника (с. 52) n
Утворіть слова за зразком: шити
– шиття. n
Поміркуйте, як по-різному можна перенести з рядка в рядок слово шиття. n
Запишіть утворені слова, поділяючи їх для переносу по-різному. n
Завдання
2
зошита (самостійно) |
3 • • |
Закріплення
вивченого 1.
Завдання 7 підручника Діти в парах по черзі читають визначення і добирають до нього
слова з рамки. Написання диктанту в парах (попередньо пригадати пам’ятку). Діти
по черзі диктують одне одному слова з рамки. Потім разом перевіряють свої
роботи, звіряючись зі зразком). 2.
Завдання 3 зошита. |
4 • • • |
Знайомство з
будовою оголошення 1.
Завдання 8 підручника n
Прочитайте оголошення. Для чого, на вашу думку воно написане? n
Коли можна записатися в гуртки? n
Де можна записатися в гуртки? n
Розгляньте малюнки. Про які гуртки йдеться? (плавання, малювання, вишивання) n
Чи зрозуміли б ви, про які гуртки йдеться, якби в оголошенні не
було малюнків? n
Яка інформація обов’язково має бути в оголошенні? (повідомлення
-- що, де, коли; та контактна
інформація) n
Спишіть оголошення. Куди
потрібно вставити слова плавання,
малювання, вишивання? (після слова гуртки) |
5 |
Домашнє
завдання Завдання 9 підручника
(одне на вибір). |
6 • |
Підсумок
уроку Учитель показує учням
останній кадр презентації, де записано критерії, за якими кожен перевіряє
результати своєї роботи на уроці. |
2• самостійна
робота
• • робота в
парах
• • • колективна
робота
ЯДС.
Тема уроку 66: Громадський простір. Правила поведінки в громадських місцях [54)
Орієнтовні проблемні/дослідницькі
запитання: Що
таке громадський простір?
Очікувані результати: 2 СЗО 2-1.2-3 демонструє відсторонення від неприйнятних
дотиків з боку інших людей; повідомляє про це дорослих, яким довіряє; 2 ГІО
1-4.2-3 пояснює, що можна, а чого не можна розповідати про себе незнайомим
людям, добирає приклади на користь свого твердження.
Ключові поняття: громадський простір
Обладнання і матеріали: зошит, підручник, інтерактивна
дошка / смартфони, папір, олівці, фломастери тощо
Орієнтовна технологічна карта
№ |
Вид
діяльності |
Примітка/інше |
1 |
Погода
сьогодні. Обговорення та запис
в зошит стану погоди с.34 |
|
2 |
Фронтальна
робота. Бесіда -
Що таке особистий простір? -
Що означає поважати чужий особистий простір? |
|
3 |
Робота
з підручником на сторінці 54 1.
Обговорення
пар малюнків. Що зображено? Які місця є громадськими? 2. Читання тексту. n Поясніть своїми словами, що таке
громадське місце. n Наведіть по два приклади місць
приватного і особистого простору |
|
4 |
Індивідуальна
робота в зошиті на сторінці 34 вправи 1, 2. (або див. роздруківку, завдання
1, 2) |
|
5 |
Створення
пам’ятки «Правила поведінки в громадських місцях» Використовуючи олівці,
фломастери, папір тощо учні виготовляють пам’ятку про правила поведінки у
громадських місцях. Презентація і обговорення результатів роботи. |
Доцільно створити групи по 4-5 учнів, вибрати кожній
групі якесь громадське місце. |
6 |
Індивідуальна
робота в зошиті на сторінці 34 вправи 3. |
|
7 |
Робота з інтерактивною дошкою або
смартфоном Завдання:
пригадай, які є види простору. Розмісти кожну
картинку до відповідного виду простору. |
|
«ХАЙ ДИТИНА ЗНАЄ КОЖНА –
ЖАРТУВАТЬ З ВОГНЕМ НЕ МОЖНА»
Виховний захід:
«ХАЙ ДИТИНА ЗНАЄ КОЖНА –
ЖАРТУВАТЬ З ВОГНЕМ НЕ МОЖНА»
МЕТА:
·
продовжувати ознайомлювати
учнів із поняттям « вогонь»;
·
формувати уявлення про причини виникнення
пожежі та її наслідки; вчити учнів правильно діяти у
випадку виявлення пожежі вдома чи інших
об’єктах;
·
виховувати пильність, обережність,
розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки;
·
розвивати логічне мислення,
уміння робити висновки;
·
виховувати інтерес до професії
пожежного.
ОБЛАДНАННЯ:. Ілюстрації, малюнки
учнів, намальоване багаття, різні види пожежної техніки (плакати), вогнегасник ,пожежний, телефон.
ХІД ЗАХОДУ:
Завжди в житті, і день за днем
Будь обережний ти з вогнем!
-
Отже, діти, сьогодні ми поговоримо про вогонь.
Гра: «Обери слово» (Гронування)
·
Виберемо слова, які відносяться на вашу думку до вогню. Що це?
(Небезпека, тепло,
горе, пустощі ,пожежа…)
Вч.
Вогонь приносить людям користь.
Без вогню не було б ні заліза, ні тепла
Люди б взимку мерзли б у квартирах.
Діти не змогли б навчатися в школі.
- Отже-вогонь і
тепло-супутник нашого життя. Але часто він перетворюється на ворога і в цьому
винні ми самі. Особливо ті, хто неправильно з ним поводиться. А до чого
призводять пустощі?
Діти:
-
До пожежі.
Вч.
Пожежа – це стихійне лихо, під час
якого вогонь виходить з-під контролю людей і призводить до великої матеріальної
шкоди, а часто й до загибелі людей. Щоб не виникла пожежа, треба знати і
виконувати правила пожежної безпеки.
(учні розказують
правила і показують малюнки на кожне правило).
ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ
БЕЗПЕКИ
1.
Не грайся із сірниками та іншими запалювальними засобами.
2.
Користуйся газовою плитою тільки у присутності дорослих.
3.
Без дозволу дорослих не вмикай електроприлади. Не залишай їх без нагляду.
4.
Не клади іграшки, книжки, одяг біля запалених печей чи увімкнених
обігрівальних електроприладів.
5.
Не розпалюй багаття.
6.
Не користуйся відкритим вогнем(свічками, сірниками) у
помешканнях, сараях, підвалах, на горищах.
Учень.
Правила всі знати, всім допомагати,
Із вогнем боротись –
наша всіх мета.
·
А як називають тих людей, які перемагають вогонь?
Учні Пожежні.
Хвилинка-цікавинка.
(розказують діти)
·
Пожежні — професія героїчна. Це мужні, безстрашні, спритні бійці. Кожного
дня вони готуються до героїчного вчинку. Їх називають бійцями «вогняного
фронту», адже щоразу їм загрожує смертельна небезпека.
·
Наприклад, найкращий пожежник одягає бойове спорядження за 18 секунд, через
30 секунд він займає місце у кабіні пожежної машини. Професія пожежника не
тільки героїчна і необхідна, але і вкрай небезпечна.
·
Але треба пам’ятати дуже важливе правило: «Даремно пожежного не
турбуй!». Чому?
·
(Вони не встигнуть приїхати вчасно туди, де є пожежа).
Учитель: А зараз відгадайте
загадку. Машина червоного кольору з білою смугою та сиреною, рухається дуже
швидко навіть при червоному і жовтому світлі світлофора. (Пожежна машина)
А яку ви ще знаєте
пожежну техніку? (вертоліт, літак, поїзд, корабель).
(Демонстрація пожежної
техніки на плакаті).
Учень: Служба ця вам допоможе
Злу пожежу загасить
Забувать цього негоже,
Це вас може захистить!
Вони знають, що і як робити,
Щоб пожежу загасити.
Цей номер добре пам’ятай
Він «101»! Запам’ятай!
Інсценізація казки. Казка про по пожежу
На галявині лісній
Стався випадок такий:
У болоті жила жабка,
Мала діток-пустунів.
Побрела вона в болото,
Захворів там друг близький.
Залишились жабенята.
Ну і що ж робить малим?
Враз їм треба прасувати,
знадобилась праска їм.
Праску взяли і ввімкнули,
За хвилину вже й забули.
Почалася у них гра:
Хто з їсть швидше комара.
Враз розжарилася праска,
вже горить під нею стіл.
-Що робити? Що робити?
Набирайте 101
Розгубилися малята,
По куткам давай тікати.
-Де ж поділась наша мати?
-Як той номер набирати?
Пожежний.
А поблизу я ходив,
Швидко стіл водою залив,
Врятував малечі дім.
Ось до чого зводять, дітки,
Пустощі із праскою, плиткою,
Пам’ятати треба всім,
Якщо виникла пожежа
Порятунок в …101 (показує картку)
Учитель.
-Хто розповість жабеняткам, що вони неправильно зробили?
(Пожежний)
Гра « Запитання –
відповідь»
1.
Чи можна вибивати вікна при пожежі? (Ні, бо у приміщення почне поступати
свіже повітря, яке прискорює горіння).
2.
Чому бензин або гас, які горять неможна гасити водою? (Бо вони легші за
воду і розподіляється по її поверхні і вода не дає вогнегасного ефекту).
3.
Чому у дитячих закладах двері приміщень відчиняються назовні? (Тому, що у
такому випадку при евакуації не створюється велике скупчення людей).
4.
Яка діжка представляє більшу небезпеку: наповнена бензином чи порожня після
нього? (Порожня: в ній може створитися вибухонебезпечна концентрація парів
бензину з повітрям).
5.
Чому неможна кидати у вогонь аерозольні упаковки? (Аерозольні упаковки —
вибухонебезпечні).
6.
Чи можна вмикати світло, якщо у квартирі відчувається запах газу? (Ні,
через те, що при вмиканні світла може виникнути іскра, що при наявності газу може
спричинити вибух).
7.
Як погасити палаючий на людині одяг? (Потрібно зупинити його, повалити на
землю і катати, вбиваючи полум’я. Можна обернути ковдрою. Однак, коли це робить
сама собі людина у приміщенні, що горить, вона повинна берегтися отруєння чадним
газом).
8.
Що треба робити, якщо під час перегляду телевізора з нього пішов дим?
(Вимкнути телевізор. Викликати пожежну службу, покликати на допомогу дорослих
або самому накинути на телевізор щільну тканину, ковдру).
9.
Які існують засоби пожежогасіння? (вода, пісок, вогнегасник, тканина).
10.
Куди треба телефонувати під час пожежі, що треба повідомляти? (Викликати
пожежну службу за телефоном 101. Повідомити, що і де горить, адресу: вулицю,
номер дому, під’їзду, його код; своє прізвище).
-Дякуємо. Давайте потренуємося
викликати пожежних
Гра «Виклич
пожежних»(Телефон)
Треба набрати номер
який?
Чітко вказати що і де
горить
Назвати адресу та ваше
прізвище.
(Діти набирають номер
телефоні на і і роблять виклик (декілька учнів).
Закріплення правил та
причин виникнення пожежі.
Учні.
Пам’ятайте правила ви,
Щоб у житті не зазнали біди.
Вогонь чарівний ворогом буде –
Хто про безпеку забуде !
Вогонь – наш друг, тепло дарує,
Та з ним не грайтесь ні на мить,
Бо коли злість у нім лютує,
Він знищить все, усе згорить!
Хто правила безпеки виконує постійно,
У тих життя і спокій збереженні надійно.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ
ПОЖЕЖІ
Гра «Це не ти ,це не
я,
Це не наша вся сім ´я»
1.Необережність у
поводженні з вогнем (кинутий запалений сірник, багаття, розкладене у
недозволеному місці).
2.,Не граємо із
запаленими предметам.
3.Порушення правил
користування електроприладами.
4.Недотримання правил
користування газовими плитами.
5.Користування печами
під наглядом дорослих.
Учитель: Дитячі пустощі з
сірниками можуть спричинити пожежу.
Пам’ятай! Вогонь
від одного сірника може спалити дім.
Пожежі легше
запобігти, ніж її загасити.
Учень: А чи
знаєте ви чим потрібно гасити пожежу? (загадки)
До пори вишу,
До пори мовчу,
А вогонь зачую
І сичу й лютую.
(Вогнегасник)
-А ми давайте згасимо
нашу пожежу на дошці крапельками води, які у вас на партах.(Закрили вогонь)
Підведення підсумку:
Учні:
Якщо ви виступ наш уважно слухали,
То можна зрозуміти:
Пожежу легше просто попередити,
Ніж потім загасити.
Щоб в кожний дім прийшло благополуччя,
І не сталося біди,
Ми скажемо разом наше дружне «Ні»
Усім пожежам на Землі.
Учитель: Діти,
пам’ятайте! Вогонь – друг людини, але вогонь стає ворогом якщо з ним
поводитись необережно! Всі разом прочитаємо нашу тему! «ХАЙ ДИТИНА ЗНАЄ
КОЖНА –ЖАРТУВАТЬ З ВОГНЕМ НЕ МОЖНА».
Комментариев нет:
Отправить комментарий