среда, 14 апреля 2021 г.

 15.04.21 р.

МАТЕМАТИКА ( ЯДС)

Закріплення таблиці ділення на 6.

Підручник с.115

Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно.

Тема: Закріплення таблиці ділення на 6. Розвязання задач двома способами.

Мета: Закріпити навички та вміння школярів табличного ділення числа 6, формувати навички швидких обчислень у межах вивченого матеріалу; вчити розв’язувати задачі двома способами; розвивати логічне мислення учнів; виховувати почуття відповідальності.

Обладнання. Таблиця, годинник, мультимедійна дошка.

Тип уроку. Урок-екскурсія.

                                                       Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

Вчитель. Зараз у нас урок математики. Математика – наука точна і серйозна. Девізом нашого уроку будуть слова . Діти зачитують слова

Дію- активно!

Думаю- оперативно!

Сперечаюсь- доказово !

Виконую завдання – обов’язково!

Сьогодні у нас незвичайний урок – урок-екскурсія. Ми з вами вирушаємо у подорож до міста Математики. Нашу екскурсію розпочнемо з подвір’я нашої школи. Вашим екскурсоводом буду я, а ви моїми помічниками. Зараз відкрийте зошити, запишіть дату Класна робота.

ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.

Для того, щоб наша екскурсія розпочалася, нам потрібно перевірити домашнє завдання.

( Перевірка табличних випадків множення та ділення)

Молодці. Наша подорож розпочалася і ми на дорозі Усних обчислень

Гра « Мовчанка»

  http://youtube.com/watch?v=FsfKLhlz9AA



Справились із цим завданням. Подорожуємо далі. Наступна зупинка майдан 

“ Математичне мислення.

Тут ми проведемо з вами математичний диктант.

-         Добуток чисел 4 і 5 збільшити на 35. ( 55).

-         Добуток чисел 6 і 8 доповніть до 100. Яке число додали? ( 52).

-         Частку чисел 48 і 6 зменшити у 2 рази ( 4 ).

-         Від дротини завдовжки 2 дм відрізали 3 см. Яка довжина решти дротини?( 17 см ).

-         В одному ящику 9 кілограмів яблук. Яка маса 4 таких ящиків?( 36 кг).

Взаємоперевірка. Обміняємось зошитами, перевіримо, чи правильно виконано завдання.

 Подорожуємо далі. Зараз ми дійшли до вулиці Каліграфічна ” .

Тут ми будемо працювати, думати, міркувати. Зараз нам потрібно записати каліграфічно число. Щоб дізнатися, яке число будемо писати  .Потрібно обчислити вираз : 30 зменшити у 5 разів. Число, яке у вас вийшло запишіть у вигляді квадрата і обчисліть його периметр. На це завдання я вам даю 2 хвилини.

ІІІ. Повторення та узагальнення.

Ми пройшли з вами до провулку “ Повторень”.

Тут ми повторимо табличне множення і ділення числа 6 у вигляді гри “ Не розірви

ланцюжок  ” . 

 ІV. Повідомлення теми та мети уроку.

Як ви думаєте, що ми будемо вивчати сьогодні на уроці ?

Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати таблиці множення та ділення числа 6, швидко обчислювати вирази та працювати над задачами, бути відповідальними, уважними, допомагати один одному.

V. Вивчення нового матеріалу.

Мандруємо далі. Ми підійшли до моста  Прикладів”. ( письмово)

98 + 54 : 6 *0        86 – 42 : 6 * 10          28 : 4 + 9 * 10

40 – 24 : 6 – 6       17 + 30 : 10 *5           11 + 42 : 6 – 18

90 : 10 * 6 – 34      27 : 3 *10 – 67          57 * 0 + 6 * 10     

Я бачу, що ви стомилися . Зараз ми на алеї  “ Відпочинку ”.

Виконання танцювальних рухів під мелодію пісні “ Рідний край ” у виконанні С. Весни.

VІ. Розвиток математичних знань.

Відпочили? Що ж мандруємо далі. Зараз ми на площі “ Задач ”.

Робота над задачами

Підручник с.115, завдання 3 ( 1, 4) ( письмово)

Ось ми з вами в місті Математика.

Шлях був довгим, але ми впевнено його пройшли.  Я вдячна вам за допомогу.

VІІІ. Підсумок уроку.

-         Діти, як ви думаєте, чи справилися ми із завданнями поставленими перед нами?

-         Чи цікавою була подорож до міста Математики ?

-         Які завдання виявилися найважчими?

УКРАЇНСЬКА МОВА
Складаємо твір за малюнками і опорними словами.
Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно.

Весна прийшла 
Складання  твору за малюнком та опорними словами.

Мета: вчити складати тексти-розповіді за малюнком і опор­ними словами; формувати вміння викладати свої думки в логічній послідовності, правильно будувати речення; розвивати мовлення; збагачувати лексичний запас учнів; розвивати пам'ять; виховувати любов до природи; вчити відчувати і бачити красу слова і природи.

Обладнання: малюнки   весняних   краєвидів,   робочі    зоши­ти,    записи    музики

П. Чайковського «Пори року».

                            Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань і чуттєвого досвіду учнів.

1. Бесіда.

- Закрийте очі і послухайте музику.

- Що ви уявляли, коли слухали? Про що розповіла вам музика?

- Яка пора року змальована в музиці?

- Послухайте вірш. (Читає підготовлений учень.)

                   Навесні

Надійшла весна прекрасна,

Многоцвітна, тепла, ясна,

Ніби дівчина в вінку.

Ожили луги, діброви,

Повно гомону, розмови

І пісень в чагарнику.

                                        (І. Франко)

- Які прикметники використав поет, щоб описати весну?

- З ким порівнюється весна?

- Як ви розумієте вислів «ожили луги, діброви»?

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

ІV. Основна частина.

Бесіда за картиною, яку підготував учитель



- Яка пора року настала?

- Як світить сонце?

- Чому воно більше нагріває землю?

- Що відбувається зі снігом?

- Яких птахів зображено на малюнку?

- Що роблять птахи?

- Що з'являється на деревах?

- Які перші весняні квіти?

- З чим їх можна порівняти? Чому?

- Чим вкривається земля?

 

- Складіть усне висловлювання на тему «Прийшла весна» за
малюнком і опорними словами.

     Опорні слова: небо, вище, тепле, яскраве, тане, струмочки, дзвенять, повернулися, поселились, шпаківні, з'являться, неза­баром, перші квіти, розпускаються, проталини, калюжі.

(2-3 учні розказують.)

3. Самостійна робота. ( письмово)

Запишіть свої висловлювання на тему «Весна прийшла».

4. Зачитування творів (2-3 учні), аналіз текстів, поради щодо
удосконалення текстів.

 V.      Підсумок уроку.

- Чим сподобалась вам робота на уроці?

- Які порівняння ви використали у своїх творах?

 

 УКРАЇНСЬКА МОВА ( ЯДС)    +  ЯДС

Навіщо люди подорожують

 Підручник с.84 - 85, завдання 1 ( письмово)

Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче) зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно.

 Навіщо люди подорожують.

Очікувані результати:

- висловлює власні міркування, навіщо люди подорожують;

- розповідає, про що текст, відповідає на запитання за змістом прочитаного;

- знаходить у тексті незнайомі слова, робить спроби пояснити їх значення, виходячи з контексту;

- пояснює, яка діяльність приносить і радість, і користь;

- малює або добирає ілюстрації до художнього тексту, створює аплікації, ліпить (напр., персонажів казок тощо);

- ставить запитання, які допомагають більше дізнатися про Україну;

- представляє загальні відомості про Україну;

- уважно вислуховує думку співрозмовника, висловлює свій погляд, шануючи гідність інших.

                                           Хід уроку

I. Ранкова зустріч.

1. Привітання.

v Вправа « Вся справа – в капелюсі»

У капелюсі – записки з іменами дітей. Діти по черзі витягують з капелюха папірці з ім’ям: вітаються і висловлюють бажання дитині.

2. Обмін інформацією.

Тема дня «Навіщо люди подорожують?»

Епіграф уроку: «Світ – це книга. І хто не подорожував по ньому – прочитав в ній лише одну сторінку».

                                                                      Августин Аврелій

- Подорож – це завжди відкриття. Подорожуючи, ми відкриваємо для себе світ, а себе – світові. Тільки вирушивши у подорож, ми можемо побачити на власні очі далекі країни та міста, про які так багато чули або читали. Подорожуючи, ми пізнаємо себе. Хтось, залишаючи свій рідний дім, повернувшись, скаже, що в дома краще. А для когось подорож відкриває шлях до кращих змін. Подорожуючи, ми починаємо дивитися на речі по-новому, більше цінувати те, що залишили вдома. Подорож – це завжди яскраві враження, незабутні моменти життя, веселі спогади і безцінний досвід.

      Вправа «Мікрофон»

       - Куди подорожували ви?

       - Що нового дізналися для себе?

       - Хто хоче розповісти про свою подорож?

(Учень повідомляє інформацію, відповідає на запитання чи коментарі товаришів)

      Гра « Я беру з собою в дорогу…»

Ведучий замислює провило-критерій, за який він «візьме в дорогу» певні предмети. Наприклад, це можуть бути всі круглі предмети або, складніше, їстівні, що починаються з голосної.

Він починає гру, даючи правильну відповідь: «Я беру із собою кавун». Інші учасники ставлять ведучомузапитання, чи бере він із собою банан, апельсин, огірок тощо, і з відповідей «так» або «ні» намагаються відгадати правило.

 3. Групове заняття

v Вправа «Країна Х»

Діти об’єднуються в групи. Їм пропонують придумати свою країну, в якій би вони хотіли жити, дати їй назву і намалювати. Кожен учасник групи малює те, що хоче.

 4. Активність

 II. Вивчення нового матеріалу.

1.     Робота у підручнику с. 84 – 85.( письмово)

Прочитати текст. Дати письмову відповідь на запитання:

- Чому люди подорожують? Запишіть якомога більше причин.

     2. Обговорення ситуацій ( усно)

1) Занта вперто відмовлялася від поїздки в Україну. Члени родини пояснювали їй, чому здійснити мандрівку варто. З чиєю думкою ти погоджуєшся? Чому? Доповни репліки власними міркуваннями.

- У мандрівці можна добре відпочити.

- Ти знайдеш нових друзів.

- Ти відкриєш для себе нову країну.

 2. Фізкультхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=PV6CcZkgxrw

 

2) Вірш Мар’ян Савки

·        Передбачення за малюнком:

- Що зображено?

- Про що буде йти мова?

  Послухайте вірш і скажіть чи справдилися ваші передбачення

Країн багато на великій карті,

Та серед них - вона, твоя єдина.

 Її люби і будь завжди на варті,

Бо це твоя земля, це Україна.

 Вона така ж реальна і казкова,

Як мамина долоня, тепла й щира,

У неї в серці українська мова,

В її душі любов і світла віра.

Цвітуть в ній мальви, маки і левкої*.

Хтось, може, скаже, що таких багато.

Але ти знай, що іншої такої

Не зможеш в цілім світі відшукати.

  Бесіда за прочитаним

     - Що описала поетеса?

 Підготовка до читання

- робота зі словами

* Левкой - пахуча садова квітка, матіола

  Самостійне читання

- Прочитайте вірш самостійно та доберіть заголовок.

  Малювання ілюстрації.

- намалюй Україну такою, як описала поетеса

3. Перегляд відео про Україну

https://ww w.youtube.com/watch?v=oRqV7eT9Y_w

4. Вправа «Сонечко»

 

- На аркуші паперу зображено сонечко. Дітям пропонують на промінчиках записати країни, якими хотіли б подорожувати. Чому?

 5.  Робота у зошиті.

 III. Підсумок уроку.

1.     Рефлексія

- Учні висловлюються одним реченням, обираючи початок фрази із рефлексивного екрана :

·         Сьогодні я дізнався…

·         Було цікаво…

·         Було складно…

·         Я зрозумів, що…

·         Тепер я зможу…

·         Я навчився…

·         У мене вийшло …

·         Я зміг…       

     ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

      Колективна робота " Стрічка миру". Створення візерунку - частини стрічки.











 

 



 

 


Комментариев нет:

Отправить комментарий