29.03.21 р. УКРАЇНСЬКА
МОВА ДІЄСЛОВО. Підручник с.
53, завдання 1 ( усно). Складіть речення за малюнками. Опрацювати
правило. Вправа 2(
письмово), записати питання, на які відповідають подані дієслова за зразком. Вправа 3 (
усно). Складіть речення із двох груп слів. Вправа 4 (
письмово). Складіть речення із, додавши до пари іменників дієслово. Наприклад:
корова – молоко ( Корова дає молоко), машина – колесо ( машина рухається на
колесах) і т. д. Тема. Дієслово. Мета: ознайомити учнів з лексичним значенням слів, які відповідають на питання що робити? що зробити?; формувати вміння впізнавати серед інших частин мови слова, що називають дії предметів; збагачувати словниковий запас учнів; навчити правильно вимовляти й писати слова ковзатись, ковзанка, ковзани; розвивати вміння складати речення за малюнком; виховувати працьовитість і повагу до чужої праці. ХІД УРОКУ I. Організаційний
момент II. Підготовка до вивчення нового матеріалу Розповідь учителя. — Мої старші учні
ходили на зимових канікулах у похід. Погода видалась мінливою,
непередбачуваною. Але найбільше їх здивували викрутаси снігу. Що він
виробляв! — Як ви думаєте, що
міг виробляти сніг? (Ішов, сипав, падав, валив, бив, летів, ліпив, кружляв...) — Усно поставте
запитання до цих слів, запишіть їх. — Отже, у нашій мові є
слова, які називають дії предметів. Ці слова так і називаються — дієслова. III. Повідомлення теми й мети уроку На дошці записані слова: Зима, навчається,
радість, клен, зошит, сестра, горобець. — Знайдіть зайве
слово. Чому воно зайве? (Навчається. Решта — слова — назви предметів.)
Поставте запитання до слова навчається? (Що робить?) — Що означає це слово?
(Дію предмета) — Отже, сьогодні на
уроці ми й ознайомимося зі словами, що називають дії предметів, — з
дієсловами. IV. Робота над вивченням нового матеріалу 1. Робота з підручником с.53, вправа 1( усно) — Розгляньте малюнки і
скажіть, хто що робить. 2. Опрацювання правила
(с. 53) Читання й наведення
власних прикладів. 3. Коментоване письмо
(вправа 2( письмово)) 4. Фізкультхвилинка 5. Творча робота. Вправа
3 ( усно)
Виконання вправи 4(
письмово) VI. Підсумок уроку — На які питання
відповідають слова, що означають дії предметів? — З якими словами вони
зв’язуються в реченні? Наведіть приклади.
Вивчити правило на с.
53 МАТЕМАТИКА ЗАКРІПЛЕННЯ ТАБЛИЦІ
МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 5. Підручник с.108 – 109., Завдання 2( письмово).
Обчислити значення виразів. Завдання 3 ( усно).
Пояснити, як з попереднього виразу можна одержати значення наступного. Завдання 4 (
письмово). Порівняти вирази і число. Завдання 7 (
письмово). Розв’язати задачу. Наголошую, що птахи, це і лебеді, і гуси, і
качки. Тема . Закріплення таблиці множення
числа 5. Таблиця ділення на 5. Хід
уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ
ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього
завдання 2. Усна лічба 1) Гра «Хто швидший?» На дошці прикріплений
круг з цифрами. Завдання: збільшити (чи зменшити) ці числа у декілька разів.
Діти записують відповіді в зошиті. Проводиться перевірка (учень, що впорався
із завданням першим, читає відповіді, решта перевіряють свої записи). 2) Гра «Склади
приклад». Даються числа,
наприклад: 5; 8; 12; 18; 24. Завдання: скласти різні приклади на табличне
множення і ділення з цими відповідями. 3) Обчислення значень виразів. 3. Хвилинка каліграфії — Установіть
закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені. 10; 8; 6; 4; 2; .... 25; 20; 15; 10; ...;
0. 10; 13; 16; ...; 22;
....
— Сьогодні
на уроці ми повторимо таблицю множення числа 5 та ділення на 5.
1. Робота за
підручником (с. 108-109) Завдання 2( письмово) Завдання 3. Усне
виконання завдання. Завдання 4( письмово).
Порівняти вирази та числа. Завдання 5 – 6 ( усно) Завдання 7. Розв’язати
задачу.( Птахи – це і лебеді, і гуси, і качки.)
Завдання 8 ( письмово) VI. ПІДБИТТЯ
ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Повторити табличку
множення 5 та ділення на 5. УКРАЇНСЬКА
МОВА ОПИСУЄМО СВІЙ
ДЕНЬ. Підручник с.54,
завдання 1.( Усно). Прочитайте вірш. Знайдіть дієслова. Поставте до них
запитання. Завдання 2, 3,
4, 5 ( Усно). Виконати умови, які дані до кожного завдання. ФІЗИЧНА
КУЛЬТУРА Організаційні вправи.
Різновиди ходьби, бігу. Загальнорозвивальні вправи. Метання малого м’яча на
дальність. Стрибки у висоту. Розвиток швидкості. Розвиток гнучкості. Рухливі ігри
на свіжому повітрі. |
Комментариев нет:
Отправить комментарий