среда, 31 марта 2021 г.

 

01.04.21 р.

 

          МАТЕМАТИКА ( ЯДС )

          ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НА 5.

    Користуючись конспектом уроку ( конспект додається нижче)  зробити всі завдання, які є в конспекті письмово та усно.

ТЕМА. РОЗВ'ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ

МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ НА 5.
Мета: вправляти учнів у знаходженні значень виразів, які включають таблиці множення та ділення на 5;
формувати вміння розв'язувати складені задачі, які включають збільшення або зменшення суми у декілька разів; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання 

2. Усна лічба

1) Гра «Мовчанка».( усно)


2) Гра «Чий ряд кращий?».

Учні першого ряду ставлять запитання учням другого ряду за

таблицею ділення на 5. Потім учні другого ряду готують приклади

для учнів третього ряду. На дошці учитель підраховує кількість

правильних відповідей кожного ряду.

3) Робота за таблицею. ( письмово). Скласти приклади і записати.

Число

12

18

28

      27

     10

Знайти

половину

третину

чверть

  третину

половину

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням. ( письмово)

— Запишіть ділені з таблиці ділення на 5 у порядку спадання.


III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю множення та ділення числа 5.

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розв’язання прикладів

2) Полічити( усно) «ланцюжком»  четвірками до 40; п’ятірками до 50.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв'язування задач ( письмово)

1) На одній тарілці лежало 8 слив, а на іншій — у 2 рази більше.

Скільки слив лежало на двох тарілках?

— Чи можна відразу відповісти на питання задачі? Чому?

— Що треба дізнатися спочатку? Якою дією? Чому?

— Що ми дізнаємося в другій дії? Як? Чому?

— Якою буде відповідь на питання задачі?

— Які інші питання можна поставити до цієї задачі?

2) Батькові 36 років. Син у 4 рази молодший за батька, а мати —

 на 25 років старша за сина. Скільки років матері?

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв'язування логічної задачі ( усно)

На першій і другій полицях разом 50 книг, на першій і третій разом

 40 книг, на другій і третій разом 30 книг. Скільки книг на кожній полиці?

Розв’язання. Позначимо число книг на першій полиці римською

цифрою I, на другій — цифрою II, на третій — III. Відомо,

що I + II = 50, I + III = 40, II + III = 30. Додамо всі три числа,

дістанемо 120. До цієї суми увійде двічі число I, двічі число II,

 число III теж двічі. Отже, число 120 включає кожне з

 чисел I, II і III по два рази. Значить, 120 у два рази більше,

ніж сума чисел I + II + III. Звідси сума цих чисел (число книг

на всіх трьох полицях разом) дорівнює 120 : 2 = 60. Далі

все просто. Наприклад, число книг на одній тільки третій

 полиці дорівнює загальному числу книг без книг на першій і

 другій полиці, і так далі. Отже, задача розв’язується відповідями

 на наступні питання.

1)   Чому дорівнює подвоєне число книг на всіх трьох полицях?

2)   (50 + 40 + 30 = 120)

2) Чому дорівнює число книг на всіх трьох полицях? (120 : 2 = 60)

3) Скільки книг на першій полиці? (60 - 30 = 30)

4) Скільки книг на другій полиці? (60 - 40 = 20, чи 50 - 30 = 20)

5) Скільки книг на третій полиці? (60 - 50 = 10, чи 40 - 30 = 10,

або 30 - 20 = 10)

Відповідь: на першій полиці — 30 книг, на другій — 20, на третій — 10.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Повторити таблицю множення числа 5 та ділення на 5.


УКРАЇНСЬКА МОВА

ОПИСУЄМО ПОРЯДОК ДІЙ

       Підручник с.59.

Вправа 5( письмово). Розгляньте малюнки. Прочитайте слова. Складіть і запишіть інструкцію, щодо виготовлення аплікації із насіння.

Вправа 7 ( письмово). Утворіть та запишіть пари слів за зразком. Усно поставте запитання до кожного дієслова. Порівняти, чим відрізняються пари дієслів.

Вправа 8 ( усно). Скласти інструкцію до будь якого виробу.

 

 ЯДС

РУХ І СИЛА.

Підручник ЯДС с. 70, прочитати текст і переказати.

Розгляньте малюнки іграшок. Поміркуйте, які дії з ними виконують – тягнуть чи штовхають( тиснуть).

 

Дайте та запишіть короткі відповіді на запитання.

 

1.     Що потрібно робити, щоб велосипед їхав повільніше?

________________________________________________________

________________________________________________________

________________________________________________________

2.     Що потрібно зробити, щоб м’яч котився швидше?

________________________________________________________

________________________________________________________

________________________________________________________

3.     Що потрібно зробити , щоб воланчик полетів у інший бік?

________________________________________________________

________________________________________________________

________________________________________________________


 УКРАЇНСЬКА МОВА ( ЯДС)

РУХ І ПРОСТІ МЕХАНІЗМИ.

Підручник ЯДС с. 71.

Прочитати текст та зрозуміти прочитане.

Вправа 1,2,3 ( усно). Розгляньте малюнки, поміркуйте та зробіть висновки.

Знайдіть у клітинках назви простих механізмів та запишіть.

Г

Щ

Р

О

Б

И

Р

С

В

А

Ж

І

Л

Ь

Ї

Х

И

М

Ь

А

О

У

Т

Ц

Н

И

Е

В

К

Л

И

Н

Т

С

К

Е

Р

О

Л

Д

І

К

О

Л

Е

С

О

Ж


_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________

_____________________________________________________________________


ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО.

СТВОРЕННЯ ЧАРІВНИХ КВІТІВ.

( гуаш, відбитки рук)






Комментариев нет:

Отправить комментарий